Aprilia RSV4 1100 Factory

Značka Aprilia upravila svůj model RSV4 1100 do podoby blízké závodním modelům Aprilie Racing. Stává se aktuálně nejlehčím zástupcem řady RSV4.

Aprilia RSV4 1100 Factory váží pouhých 199 kg v pohotovostním režimu. To bylo umožněno díky titanové koncovce výfukové soustavy a lehkému lithium-iontovému akumulátoru Bosch.

Výkonem dosahuje 217 koní při 13 200 min-1, což je o 16 koní více než dosavadní verze. Toto navýšení výkonu bylo dosaženo zvýšením objemu pohonné jednotky, jímž je vidlicový čtyřválec, a to na na 1078 ccm s točivým momentem 122 Nm při 11 000 min-1.

Tím se Aprilia RSV4 1100 Factory stává nejen nejlehčí, ale i nejvýkonnější motkou svého druhu. Navíc má originální a lehce rozpoznatelný design, sportovního ducha a perfektní aerodynamiku.

Slušivé aerodynamické prvky kapotáže jsou odvozeny od prototypu RS-GP. K dobru má Aprilia RSV4 1100 Factory i optimalizovanou a homologovanou výfukovou soustavu od Akrapoviče.

Motka vyniká nejen zmíněným výjimečným výkonem, ale i vychytaným rámem a přepracovaným podvozkem s novým nastavením vidlice Öhlins NIX vepředu a nastavitelným tlumičem Öhlins TTX vzadu. Když k tomu přičteme bonbónky, jimiž je vybavena (viz níže ve výčtu) máme jasno. Tahle kráska si zaslouží váš zájem.

Mezi bonbónky, kterými je model vyšperkován najdete

  • elektronicky řízené systémy APRC (Aprilia Performance Ride Control), jež mají osmistupňovou kontrolou trakce
  • náklonový ABS a tempomat
  • třístupňovou kontrolkou wheelie a launch
  • oboustranný quickshifter
  • tři přednastavené režimy motoru
  • přední třmeny Brembo Stylema s brzdovým obložením o vyšším součiniteli tření

Motka je k mání hned v několika barevných variantách, vždy v kombinaci s matnou černou. Samotné barevné kombinace jsou doplněny progresivními materiály jako uhlíkové kompozity, které najdete na bočních panelech, předním blatníku i ochranném krytu koncovky výfukové soustavy.

Aprilia RSV4 1100 Factory byla představena ve své premiéře na podzim roku 2018 na veletrhu EICMA 2018 v Miláně, a letos byla k vidění i na březnovém Motosalonu 2019 v Praze.

Zdroj foto: Aprilia

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aprilia, Katalog motocyklů se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>