BMW G 310 R: je malá, ale šikovná

BMW (Bayerische Motoren Werke AG) jako producent především „big“ motek jde s dobou. Firma se sídlem v Mnichově, která je proslulá svými precizními kousky z oblasti vozů, motocyklů a motorů, uvádí letos na trh malou ale šikovnou motku: BMW G 310 R.

Malou proto, že není u BMW až tak obvyklé vidět stroj s obsahem do 300 ccm. Spíše čím větší tím lepší. Ale výjimka potvrzuje pravidlo. U BMW to platí tedy bezezbytku. A šikovná proto, že tahle motka nabízí skutečný požitek z jízdy.

Lehký motocykl má trubkový ocelový rám, když přední odpružení tvoří upside down vidlice o průměru 41 mm a zadní hliníková kyvná vidlice s nastavitelným předpětím. Při hmotnosti 158,5 kg s plně natankovanou nádrží o objemu 11 litrů, má stroj na délku 1 988 mm, na šířku 896 mm a na výšku 1 227 mm s rozvorem kol 1 374 mm. Jezdec má sedlo ve výšce 785 mm.

Motocykl stojí na litých kolech z hliníkové slitiny a obutými pneu vepředu o rozměru 110/70 R 17 a vzadu 150/60 R 17. O bezpečnost se starají přední jednokotoučové brzdy o průměru 300 mm se 4 – pístkovým pevným třmenem a zadní jednokotoučové brzdy o průměru 240 mm s jendopístkovými plovoucími třmeny.

Díky systému BMW Motorrad ABS je stroj výborně ovladatelný i při prudkém brzdění, když protiblokovací systém ABS (Anti-lock Braking System) je jedním ze základních prvků aktivní bezpečnosti motocyklů a automobilů. ABS zabraňuje zablokování kola při brzdění.

Motku pohání vodou chlazený čtyřdobý jednoválec se čtyřmi ventily a dvěma vačkovými hřídelemi. Zdvihový objem 313 ccm dává výkon 25 kW při 9500 ot/min. s největším točivým momentem 28 Nm při 7500 ot/min. Motor je spřažen se šestistupňovou převodovkou, která je integrována v bloku motoru.

Motocykl má elektronické vstřikování paliva BMS-E2 s uzavřeným třícestným katalyzátorem, v emisní normě EU-4. Stroj dosáhne maximální rychlosti 145 km/h při spotřebě paliva 3,33 l. Energii přenáší mechanicky ovládaná spojka v olejové lázni.

BMW G 310 dostal silný sportovní čelní světlomet, dynamický tvar palivové nádrže a proporce typické pro roadster. Krátké sedlo vše ještě zdůrazňuje a dodává motocyklu v jeho základním bílém zabarvení excelentní sporty vzhled. BMW G 310 R může být vaše již od 130 500 Kč a to včetně DPH.

Tak co, svezete se také?

Zdroj foto: BMW

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>