Honda Forza 300 pro rok 2018

Pro rok 2018 představuje Honda radikální proměnu modelu Forza 300. Model je nyní lehčí, menší, chytřejší a sportovnější.

Jméno Forza je již dlouho v moto sestavě Hondy. A Forza 300 pro rok 2018 má ostrý, sportovní a mnohem ostřejší vzhled než předchozí verze. Stroj o rozměrech na délku 2140 mm, na šířku 755 mm a na výšku 1470 mm, s rozvorem 1510 mm a sedlem ve výšce 780 mm se světlou výškou 135 mm váží v pohotovostní hmotnosti 182 kg.

Jeho rozvor a délka jsou tudíž zmenšeny, zatímco je motka i užší, ale s vyšší výškou sedadla, a i s novým zadním kolem s větším průměrem je o 12 kg lehčí díky revidovanému podvozku a přepracovanému rámu. Ten má efekt na rychlost, v kontextu s maximální rychlostí a úsporou paliva.

Stroj je postaven na trubkovém ocelovém rámu, s masivní teleskopickou vidlicí a stojí na kolech vepředu o 15 palcích a vzadu o 14 palcích. Kola jsou obuta do pneu 120/70-15 na předním a 140/70-14 na zadním kole. Bezpečnost jízdy Hondy Forza 300 pro rok 2018 jistí vepředu brzda s jedním brzdovým kotoučem o průměru 256 mm, a vzadu jeden kotouč o průměru 240 mm.

Motorizace

Novou Forzu 300 pohání kapalinou chlazený čtyřventilový motor s rozvodem SOHC o objemu 279 cm3, jež je opatřen elektronickým vstřikováním paliva.

HSTC

Model patří k prvnímu ze skútrů značka Honda, který dostal k dobru systém nastavitelné kontroly trakce Honda Selectable Torque Control (HSTC). Elektricky nastavitelný štít stroji zajišťuje maximální ochranu před větrem v jakékoli situaci.

Panel přístrojovky tvoří výstupy v analog režimu (rychlost, otáčky) spolu s digitálními doplňkovými informacemi displeje (kilometry, dojezd, spotřeba paliva, teploty okolí). Motka dostala sakum pikum LED diodové osvětlení a klíč Smart Key, díky němuž lze ovládat nejen zapalování ale i vrchní kufr z výbavy na přání.

Velkorysé úložné prostory

Prostorná schránka pod sedlem pojme až dvě přilby, přičemž lze schránku flexibilně přepažit a v jedné části mít přilbu a v druhé další výbavu či náklad. K tomu navíc má stoj další uzamykatelnou schránku v levé přední části kapotáže, kterou lze také uspořádat dle potřeby. Zde je umístěna i zásuvka o síle 12 V.

Model Forza 300 bude k mání až ve čtyřech barevných provedeních

  • Modrá metalíza
  • Černá perleť
  • Šedá metalíza v matu
  • Bílá perleťová v matu

 

Zdroj foto: Honda

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Honda, Katalog motocyklů se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>