Limitovaná edice Triumph Scrambler 1200 XE Steve McQueen

Britský výrobce motocyklů Triumph Motorcycles představil speciální limitku modelu Scrambler 1200 XE, věnovanou legendárnímu Steve McQueenovi. Motka má speciální barevný design, cool výbavu a vyrobeno má být jen 1 000 kusů.

A tak ke klasickému modelu Triumph Scrambler 1200 ve verzích XC a XE, přidává specialitku verze XE v limitované edici. Retro vzevření motky nás utvrzuje v tom, že sice vypadá jako old motka, ale je nabušená těmi nej prvky a komponenty. Zajímavý je hlavně atraktivní podvozek a brzdy.

Pocta slavným

U Triumphu se zřejmě stává pravidlem, že každoročně nějaký ten kousek věnuje slovutné a známé osobnosti – ať už filmové nebo skutečné. Loni to byla speciální limitka modelu Triumph Scrambler 1200 věnovaná Jamesu Bondovi – Agentu 007.

No, a proto letos poctil Triumph amerického herce Steve McQueena, který však není jen tak obyčejným hercem, ale zároveň i závodníkem s mnoha oceněními. A není nahodilé, že se Triumph nechal v limitce inspirovat Scramblerem TR6, jež “účinkoval” ve filmu z roku 1963 Velký útěk, kde motka přeskočila ostnatý drát v sedle s právě Steve McQueenem.

Barvy z filmu

Limitka je proto pojednána ve filmových barvách zmíněného snímku, ale s malými změnami v detailech (lesklá nádrž a blatníky).

Podpis Steve McQueena

Bonbónkem je plaketka, kterou najdete na řídítkách s originálním podpisem Steve McQueena, spolu s číslem pořadí dané motky v limitce. Každý kus dostane certifikát pravosti s podpisem generálního ředitele společnosti Triumph – Nicka Bloora a syna herce – Chada McQueena.

K tomu přibude ještě samolepka s definicí edice. Sedlo ze speciální vysoce kvalitní hnědé kůže již k tomu patří jaksi samo sebou, stejně jako opěrky nohou se zlatým orámováním. Mezi doplňky nechybí padací rám a kryt motoru s chladičem.

Zdroj foto: Triumph

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Triumph, Zajímavosti se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>