Na vlně retro s BMW a konceptem BMW R 5 Hommage

Jako poctu a vzpomínku na osm desítek let starý model R 5, vytvořilo BMW koncept BMW R 5 Hommage. A my tleskáme!

Motka, která jakoby se vynořila z minulosti, se objevila na Concorso d’Eleganza Villa d’Este Koncept BMW R5 Hommage vzbudil zasloužený zájem. Je nepopiratelným nástupcem svého staršího letitého bratra. Ten se vyráběl od roku 1936 a ve své době byl tužbou mnoha milovníků jedné stopy. Byl legendou s velkým L.

Pokračování originálu?

Ano, a to doslova. Žádné šperkování, žádné extra prvky, jasný a jednoznačný design klasiky, který navíc má originální duši. Jak je to možné? Protože koncept dostal půllitrový vzduchem chlazený motor svého staršího brášky, upravený pro dnešní dobu – má nové rozvody, jiný profil vačky a přeplňování. U konceptu není informace o současném výkonu, čili lze jen spekulovat. Ten původní měl 18 kW/5500 min-1.

Return designu s jemnou současností

Ano, tak by se dal nazvat celý design BMW R5 Hommage. Kabátek stroje je cílen á la původní BMW R5, přičemž jako dáreček dostal pár vychytávek dneška. Má jemně pozměněné kryty, výfuk v kombinaci nerez s karbonem, kotoučové brzdy, přičemž motka nemá tak jako stroje z let minulých přední blatník, a ten zadní je zkrácený tzv. závodní.

Celý stroj stojí na drátových kolech, na cestu vám posvítí klasicky zakulacené přední světlo a budíky hledáte marně. Zkrátka nejsou. Barevnost je opět v rámci returnu a k poctě BMW R5 – černý podklad a bílé linkování vyšperkované zlatou.

Koncept BMW R5 Hommage ukazuje ryzí jednoduchost, čirost a lehkost stroje jako takového. A srdce milovníků klasických motorek plesá a oko vlhne. Je to jako obživlá vzpomínka. To se BMW opravdu povedlo.

Zdroj foto: BMW

Příspěvek byl publikován v rubrice BMW, Katalog motocyklů, Moto design, Technika se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>