Norton Commando Cub: anglický maloobjemový kousek

Norton Motorcycle Company jako dlouholetá (založena již roku1998) anglická Birminghamská značka zabývající se výrobou čtyřtaktních motocyklů, nyní informovala, že v jejím repertoáru přibude maloobjemový motocykl.

Když James Lansdowne Norton firmu roku 1898 v Birminghamu zakládal, určitě nečekal, že bude mít tak dlouhou historii, v níž nebudou chybět mnohdy originální a zajímavé motocykly. Avizovaný prima kousek mezi ně bezesporu patří. Stroj by měl mít objem do 500 ccm, a určen bude především na nové a rozvojové trhy, ale nejen tam.

Seznamte se: Norton Commanod Cub

Nový maloobjemák dostal do vínku akční jméno Commando Cub. To nám napovídá, že design a zaměření stroje bude vycházet z řady Commando a odvozen by měl být od modelu Commando 961 California.

Vyvíjen byl model Commando Cub v Británii, v kontextu s emisními požadavky normy Euro 5, které jsou velmi přísné. Proto se předpokládá, že ač bude vyráběn v Indii, nebude nabízen jen na rozvojových trzích, kde jsou emisní normy benevolentnější a Euro 5 tam není příliš zavedeno.

Výrobou v Indii si ale zajistí společnost Norton Motorcycle Company konkurenceschopnost modelu na trhu motocyklů a v neposlední řadě také získá nízké pořizovací náklady na jeho výrobu. Kola modelu budou brzděna jednokotoučovými brzdami a celý brzdový systém bude mít dvoukanálový ABS. S odpružením stroje si poradí vepředu vidlice s převrácenou špicí a vzadu monoshock.

Prodej strojů je na Indickém trhu již vyřešen, a to tak, že budou nabízeny skrz showroomy Motoryale společnosti Kinetic Group. Prodej by měl být realizován v objemu cca 25 tisíc kusů těchto motocyklů ročně.

Cena pro Indii je za Norton Commando Cub stanovena v přepočtu na české koruny na sumu okolo 70 tisíc korun, s tím, že stroj je tamnímu trhu a podmínkám přizpůsoben. U nás v Česku by mohl stát Norton Commando Cub nějakých 180 tisíc korun.

Bude mít Norton Commando Cub na trhu vedle dvouválcového Ryoal Enfield 650 nebo Benelli Leoncino 500 šanci?

Zdroj foto: Norton

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>