Norton Dominator 2018

Model Domiracer značky Norton má stylového pokračovatele v modelu Dominátor. Opět zde nacházíme jednoznačné rysy anglického výrobce Norton Motorcycle Company. Ty se skví v klasickém stylu modelu s vysokou kvalitou jak využitých dílů a komponentů, tak precizní ruční práce.

Motka s hmotností 188 kg při prázdné nádrži, má rozvor 1420 mm a sedadlo posazené do výše 813 mm. Pohon tvoří řadový čtyřtaktní a vzduchem chlazený dvouválec s elektrickým vstřikováním paliva, o objemu 961ccm, o výkonu 80PS při 6500RPM a s točivým momentem 90Nm při 5200RPM.

Motor je spřažen s pětistupňovou převodovkou. Spojka je mokrá, vícelamelová a hydraulická Brembo Gold Line. Bezpečnost stroje jistí dva přední plovoucí kotouče Brembo o průměru 320 mm se čtyřmi pístky a zadní kotouč Single Brembo o průměru 220 mm se dvěma pístky.

Nádrž pojme 17 litrů paliva a kola vzadu o rozměrech 5,5″ x 17″ a vepředu 3,5″ x 17″ jsou obuta do pneu, které mají vepředu 120/70 x 17″ a vzadu 180/55 x 17″. Přední Ohlins USD vidlice o velikosti 43 mm, je doplněna zadním tlumičem Ohlins s nastavitelnou světlou výškou, předpětím a kompresí odskoku.

Motka má klasický retro design, který je u skalních motorkářů v kurzu. Návrat v čase umocňují ještě kvalitní kovové a karbonové materiály. Karbon dodává stroji odlehčený vzhled i faktickou nižší hmotnost. S tím souzní i jednoduché, vysoce posazené sedlo spolu s také vysoko umístěnými stupačkami.

Na stroji zaujmou jak dvě koncovky výfuku vzadu, tak zajímavě tvarovaná nádrž na palivo, stejně jako nízko posazená sportovně laděná řídítka. Vepředu dominují stylové retro elegantní budíky.

Zdroj foto: Norton Motorcycle Company

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>