Norton Superbike modelový rok 2017

Na podzim avizovaný Superbike firmy Norton je tu. A má podobu novinky pro modelový rok 2017. Firma již delší dobu avizovala, že se chystá na něco velkého. A nyní je to na spadnutí. Respektive avízo dostává reálnou podobu.

Ryze v Anglii vyprodukovaný model Superbike od Nortonu by měl mít podobu výkonného stroje s pohonem vidlicového čtyřválce o kubatuře 1200m3 a se silou 200 koní. Jak již bylo řečeno, celé se to „uvaří“ v Anglii, konkrétně v továrně Donington Hall.

První kousky super stroje budou mít podobu limitované série, omezené na počet dvou stovek. A dle zájmu fanoušků a milovníků jedné stopy by se výroba rozšířila na další. Úsilí a precizní zpracování celého stroje spolu s neobvyklostí značky se promítá v ceně superbiku, která začíná na částce v přepočtu cirka třičtvrtě milionu korun. Konkrétně 30 tisíc USA dolarů.

Celá tato Nortonovská anabáze bude prezentována jako model řady Superbike pro rok 2017, a to v listopadu u příležitosti motovýstavy NEC Motorcycle Live v Anglii. A úplně první kousky by mohly být k mání od června 2017.

 

Zdroj foto: Norton

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Zajímavosti se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>