Pirelli: TOPka mezi pneumatikami

Akciová společnost Pirelli je ikonou mezi výrobci pneumatik jak pro automobily, tak pro motocykly. Na trhu existuje již od roku 1872, což jí dává devizu dlouholetého výrobce s širokou a pestrou historií týkající se jak klasiky, tak závodních pneumatik.

Pirelli ale patří k ikonám v oblasti pneumatik nejen díky své výrobě, ale především díky tomu, že jejich fungování pojímá široké spektrum oblastí týkajících se pneumatik. To sahá od návrhů a vývoje pneu, přes samotnou výrobu pneumatik až po marketingové aktivity. Pirelli pneumatiky jsou určeny pro širokou škálu typů vozidel – automobily, lehká nákladní vozidla, motocykly, autobusy, kamiony, zemědělské a zemní stroje.

V rámci své nabídky se značka Pirelli zaměřuje na komfort, luxus a vysoký výkon svých produktů. A právě maximální vysoký výkon spolu se zvýšeným technologickým objemem z nich dělá předního výrobce moto pneumatik, což spolu s neuvěřitelným množstvím zkušeností z motorsportu (motocrossu i MotoGP) je vždy zárukou vysoké kvality a de facto jedinečnosti.

Mezi aktuálně nejoblíbenější a technologicky nejlépe hodnocené motocyklové pneu patří TOP pětka značky Pirelli.

Mezi ne patří

  • Pirelli Diablo Rosso II
  • Pirelli Angel GT
  • Pirelli Diablo Strada
  • Pirelli Diablo
  • Pirelli Angel City

A z této pětky pak vyniká trojka – Pirelli Diablo Strada, Pirelli Diablo a Pirelli Angel City.

Pirelli Diablo Strada

Pirelli Diablo Strada patří do kategorie sportovně cestovních pneumatik určených k obutí motocyklů. A ač jsou tyto pneu určeny k civilnímu využití, i zde dává značka Pirelli k dobru technologie, které jsou běžnou součástí závodních pneumatik. Díky tomu obouváte s Pirelli Diablo Strada na svoji motku pneumatiky s trojkou technologií.

První je speciální konstrukce BIAS belted construction s aramidovým páskem, která v konečném důsledku krásně tlumí vibrace i deformace dynamické jízdy motocyklu. Druhou lahůdku tvoří patentovaná technologie radiální konstrukce kostry pneumatiky s ocelovým páskem, která flexibilně mění jak pružnost, tak i pevnost pneu podle jejího nejběžnějšího využití. A do třetice zde je speciální složení pneumatiky Cross Ply construction, a to z několika vrstev textilie potažené gumou, což má enormní vliv na výkon. Co víc si přát?

Pirelli Diablo

Pirelli Diablo je vysoce výkonná pneu na motocykly, jež sedlají jezdci milující sportovní styl jízdy. Diablo má optimalizovaný vzorek, jež dodává jízdě s ní vysokou přilnavost jak v zatáčkách, tak i při jízdě na mokrém povrchu. Technologie ICS (zkratka pro Ideal Contour Shaping) šroubuje výkon mezi přední a zadní pneu do maxima, což napomáhá výborné zpětné vazbě i kontrole při řízení.

Naopak technologie 0° ocelového pásu na obou kolech, namixovaná se speciální konstrukcí kostry PENTEC na pneu vepředu, nabízí stabilitu i při velmi vysokých rychlostech. Navíc má přední pneumatika dezén konstruován pro maximální obvod vody. A nově využitá směs s vysokým obsahem křemičitého písku ve složení pneumatiky navyšuje jejich prohřátí i při nízkých teplotách, což ve finále znamená prima kontrolu nad motocyklem.

Pirelli Angel City

Pirelli Angel City je novinkou mezi sportovně cestovními pneumatikami, jejichž původ hledejte v ikonické Angel GT, z níž je vyvinuta. Patří k těm, jež obouvají lehčí a menší stroje do objemu cca 250 ccm.

Pneumatika se vyznačuje kvalitní směsí s inovovaným profilem, a maximální přilnavostí s dlouhou životností. Kousek má docela robustní konstrukci, jež je příslibem zmíněné dlouhé životnosti při stabilním výkonu a vysoké ochrany před defektem. Dezén Pirelli Angel City se vyznačuje super přilnavostí na všech površích, a to i za mokra.

V současnosti patří značka Pirelli mezi jedny z nejlépe oceňovaných pneumatik jak uživateli motorek, tak odborníků, které nelze než doporučit jako záruku kvality, komfortu a maximálního výkonu každému milovníkovi jedné stopy.

Zdroj foto: Pirelli

Příspěvek byl publikován v rubrice MotoSport se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>