Suzuki GSX-S 1000 pro rok 2022

Suzuki představuje Suzuki GSX-S1000 pro rok 2022. Tento nový stroj Suzuki byl kompletně faceliftován a jeho cílem je přinést jezdcům v sedle vzrušující nový zážitek z jízdy, zvýšený výkon, agilitu a trakci v kombinaci s nápadným novým vzhledem.

Suzuki GSX-S1000 2022 se vyznačuje novým hranatým designem s ergonomicky pohodlnou, přesto sportovní jízdní pozicí. Až agresivní vzhled s designovým konceptem „Razor Sharp and Ready to Strike“, je svěží nový design s balíčkem světlometů LED. Minimalistický kryt, který obklopuje světlomet, dodává ještě ostřejší linie a pocit napětí inspirovaný závodními stroji.

Kompaktní a hbitý

Kompaktní design a minimalistická zadní s výfukovým systémem zdůrazňuje svalnatý vzhled motoru, palivové nádrže a střední části. Výsledkem je cool  design, který u nového modelu GSX-S1000 přináší dynamický a agresivní postoj.

Vylepšený pohon

Pohonem modelu 2022 Suzuki GSX-S1000 je aktualizovaný, kapalinou chlazený, řadový čtyřválcový motor o objemu 999 ccm, který buduje své dědictví v oblasti superbiků prostřednictvím klíčových vylepšení zaměřených na poskytování hladkého a silného výkonu v celém rozsahu otáček.

Nový motor je vybaven aktualizovaným výfukovým systémem 4-2-1, který splňuje emisní normy Euro 5. Aktualizované vačkové hřídele a pružiny ventilů, nový systém vstřikování paliva a nový airbox společně zajišťují zvýšený výkon a širší a plynulejší křivku točivého momentu pro vzrušující zážitek z jízdy. GSX-S1000 je nyní vybaven systémem asistence spojky Suzuki (SCAS), který zajišťuje plynulejší zpomalování a lepší kontrolu při podřazování.

Suzuki Intelligent Ride System

Suzuki GSX-S1000 je dalším motocyklem v řadě Suzuki, který zahrnuje vysoce pokročilý systém Suzuki Intelligent Ride System (SIRS). Systém SIRS zahrnuje systémy Suzuki Drive Mode Selector (SDMS), Suzuki Traction Control, Ride by Wire Electronic Throttle, Bi-Directional Quick Shift, Suzuki Easy Start a Low RPM Assist systems. Tyto vyspělé elektronické systémy Suzuki umožňují jezdci optimalizovat výkonové charakteristiky motocyklu tak, aby co nejlépe vyhovovaly jízdním podmínkám, různým povrchům vozovky a také jeho sebevědomí a zkušenostem.

Výkon – stabilita – kontrola

Dosažení správné rovnováhy mezi výkonem, hbitostí, stabilitou a kontrolou vyžaduje pozornost každého aspektu konstrukce podvozku. Suzuki GSX-S1000 z roku 2022 nabízí ve všech těchto bodech využití osvědčeného hliníkového rámu s dvojitými nosníky v kombinaci s robustním kyvným ramenem z hliníkové slitiny přímo z GSX-R1000.

Plně nastavitelné odpružení KYB funguje perfektně s novým širším zúženým řídítkem pro zvýšení kontroly a agility. Vylepšený design sedadel, nová kola a nové pneumatiky Dunlop Roadsport 2 a nová větší palivová nádrž v kombinaci s ABS vybavenými radiálními monoblokovými třmeny Brembo a brzdovými rotory 310 mm společně vytvářejí nejagilnější, nejpohodlnější a nejzajímavější GSX- S1000.

Model je „zabalen“ do tří barevných kombinací

  • Metallic Triton Blue
  • Metallic Matte Mechanical Grey
  • Glass Sparkle Black

Mrkněte na video upoutávku stroje 

2022 Suzuki GSX-S1000 dorazí k autorizovaným prodejcům Suzuki na podzim 2021, cenu zatím neznáme.

 

Zdroj foto: Suzuki

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Suzuki se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>