V jedné stopě stylově: chopper crusier

Milovníci jednostopých strojů se odlišují příklonem k určitým typům motorek. A tak zde máme fandy endura a naháčů, silničních motek a přehršli lehčích a mohutných korábů silnic ve formě nejrůznějších chopperů.

A pak tu máme chopper cruisery, které se definování a zařazení malinko vymykají. Existuje totiž crusier a existuje chopper, no a pak chopper cruiser.

Harley Davidson Softail Slim 2018

Crusier je, když…

Je to mohutný stroj řešený na bázi amerických motek z období 40 let dvacátého století. Mamuti silnic, jak se jim někdy přezdívá, jsou typičtí svými koly, která mají na palce téměř totožně rozměry vzadu i vepředu. A jedinečné jsou tyto stroje rovněž pohonnými jednotkami, jež tvoří většinou vidlicový dvouválcový motor, jež vždy skrývá sílu nad 1000 cm. Tyto kolosy s libozvučným a hlubokým zvukem jsou stálicí v sortimentu motek celá léta, přičemž jejich stylový design a pojetí zaznamenává minimálních odchylek. Zaručují pohodovou pomalejší jízdu s vychutnáváním si okolí, samotné trasy, a především stroje pod jezdcem.

Method 143 ARCH Motorcycle 2018

Když se řekne chopper

Choppery jsou odvozeny od cruiserů. Stejně jedineční velikáni silnic, ovšem se silně originálně a mnohdy netradičně laděným designem, stylem a celkovým pojetím. A samozřejmě jiným motorem, než je zmíněný žebrovaný dvouválec. Tudíž mezi choppery řadíme již i stroje s pohonem nižším objemem, než je 1000 ccm.

Triumph Bonneville Bobber 2018

Chopper cruiser

Chopper cruisery mají kubaturu od cca 600 ccm nahoru, vyznačují se užším kolem vepředu, krátkým zadním blatníkem a často rovnými řídítky. K dobru mají celou skvadru příslušenství a stejně nemalý počet exkluzívních doplňků, díky nimž lze chopper cruiser vždy parádně nastrojit do osobité podoby majitele a jezdce.

Mezi chopper crusiery patří nemalá řádka značek a jejich modelů. Pro příklad uvádíme jen některé výrazné představitele, je jich však mnohem více. Značka Suzuki jich pár má (Suzuki Intruder, Marauder), stejně jako Harley Davidson (novinka Softail 2018), u Triumphu je to model Rocked, Honda zase vyniká svojí VT 750, Yamaha modelem XVS a Midnight Star.

Bonneville Speedmaster 2018

A novinky pro rok 2018 z této sféry?

Nejvýraznější jsou

  • Method 143 od ARCH Motorcycle
  • Softail od Harley-Davidson
  • Triumph Bonneville Bobber Black
  • Bonneville Speedmaster

 

Zdroj foto: Pixabay.com; Triumph; Harley Davidson; Arch Motorcycle

Příspěvek byl publikován v rubrice Honda, Katalog motocyklů, Kawasaki, Moto design, Suzuki, Triumph, Yamaha se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>