Yamaha SCR 950: stylový street scrambler

Do ulic přijíždí stroj, inspirovaný 60. lety 20. století. Kultovní vhled je doplněn o četné technické vychytávky, které dávají motocyklu zcela nový náboj. Svezete se?

Stylová Yamaha SCR 950 je motka o celkové délce 255 mm, šířce 895 mm a výšce 1 170 mm s rozvorem kol 175 mm. Má autenticitu dávno zašlých let, v jejímž plochém dvojitém sedle posazeném ve výšce 830 mm lze zdolávat jak městské ulice, tak terén mimoměstský.

Všude bude motka s koly s drátěným výpletem o 19 palcových hliníkových ráfcích vepředu a s 17 palcovými vzadu, dobrým a spolehlivým parťákem. S odolnými pneumatikami Bridgestone se špalkovým dezénem se jízda změní v požitek a pohodu.

Yamaha SCR 950 je stylový retro stroj, poháněný černě lakovaným a vzduchem chlazeným vidlicovým dvouválcem s úhlem 60 stupňů o objemu 942 ccm a maximálním výkonu 40 kW s maximální točivým momentem 79,5 Nm. Motor je spřažen s pětirychlostní převodovkou.

Pohodlné ovládání a stabilitu při jízdě dodává dvojitý kolébkový rám, široká ocelová řídítka á la scrambler s hrazdičkou a ocelový přední a zadní blatník. Odpružení řeší 41 mm přední vidlice s ochrannými manžetami, spolu se zadní vidlicí.

Bezpečnost jistí přední hydraulická kotoučová brzda o průměru 298 mm a zadní hydraulická jednokotoučová brzda s průměrem 298 mm, spolu se dvěma tlumiči typu piggyback vzadu se speciálním nastavením pro tento model. Načerpat lze do bezešvé nádrže až 13,2 litru paliva a k uložení potřebných věcí využít praktický prostor pod sedlem.

Mimo stylově lakovaného černého motoru dostaly tento temný odstín i další prvky Yamahy SCR 950, když trendy design dotváří i boční panely ve stylu tradiční registrační značky. Stroj je příjemným spojením retro stylu se současností a moderními technologiemi.

Yamaha SCR 950 je k mání černá, anebo černá v kombinaci s červenou za cenu necelých 275 tisíc korun.

Zdroj foto: Yamaha

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Yamaha se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>