Aprilia Tuono přijíždí!

Novinka z italské továrny v Noale má svůj sportovní a neotřelý charakter. Moderní linie zaujmou nádechem závodních okruhů, přetavených na stroj pro silnice.

Model Aprilia Tuono byl představen online prezentací 7. ledna 2021. Jeho design propojuje stavbu lehkého a kompaktního motocyklu s živostí, agilností a snadnou ovladatelností. To vše je ještě umocněno stabilitou ve vysokých rychlostech a nabízí jezdcům cool zážitek z jízdy.

Na první i druhý pohled

V globálu je celá kapotáž docela minimalisticky pojatá. Vepředu je silně aerodynamická s trojitým LED světlem s denními diodami. Boční a zadní má jemně agresivní linie a sporty charakter i ve statickém postoji stroje.

Konstrukce

Lehký rám a kyvná vidlice z tlakově litého hliníku dopomohly stroji ke snížení hmotnosti, přičemž přední vidlice má odlišný sklon od modelu, z nějž vychází (RS 660) a řídítka jsou tak posazena trochu výše.

Motor

Motku pohání řadový dvouválec s objemem 660 ccm a výkonem 70 kW. Pohon je lehký a malý, ale živý a s agilním projevem. Ten je dán pohotovostní hmotností stroje, která činí 185 kilogramů.


Co stroj nabízí po technické stránce?

  • Barevný displej s moderně pojatým zobrazením všech potřebných funkcí stroje
  • Elektronický plyn Ride-by-Wire a ABS
  • Kontrolu trakce a systém Anti Wheelie Control
  • Tempomat a volitelné palivové mapy
  • Pět jízdních režimů – tři pro silnici a dva pro okruh

Barvy Aprilia Tuono

K mání jsou barevné konepce Concept Black, Iridium Grey a Acid Gold. Náctileté potěší, že motku lze řídit již od 18 let s řidičským oprávněním skupiny A2, ovšem při omezení 35 kW výkonu stroje.

 

Zdroj foto: Aprilia

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aprilia, Katalog motocyklů se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>