E-bike EV- 1K/56: pocta minulosti do budoucnosti

Elektrický e-bike je motocykl nové generace, který vychází z elektromotocyklu EV.500. Ten je sice indonéskou specialitkou, ale s výrazným japonským vlivem.

Motocykl EV-1K/56 rovněž, stejně jako EV.500, vypadá jako by nebyl ze Země. Je výrazně futuristický, a zcela ojediněle designově pojatý. Evokuje svým vzhledem obdélníkový blok něčeho – kovu, či dřeva.

Vychází z Katalis EV.500

Pokračování předchozího modelu Katalis EV.500 je elektromotocyklem vyrobeným společnostmi Katalis Company a Machine 56. Spojení spolupráce dvou různých značek není dnes nic nového.

Předchůdcem EV-1K/56 je Katalis EV.500

Předchůdcem EV-1K/56 je Katalis EV.500

A tato konkrétní koprodukce předpokládá vizi naší elektrické motocyklové budoucnosti, potažmo vůbec mobility jako takové – výrazně ohraněné. Tedy v hranatém designu. Možná se to někomu může zdát až „na hraně“, či „za hranou“, ale kdoví co nám budoucnost ukáže?

Katalis EV-1K/56

Stroj Katalis EV-1K/56 ztělesňuje inspiraci designu na bázi retro. Konkrétně vojenských letadel v kombinaci s nejmodernějším futuristickým grafickým zpracováním a vzhledem. Tento elektro-moto počin je zaměřen na EKO jezdce, kteří navíc oceňují nespecifický, a hodně progresivní výhled v oblasti designu motocyklů, především těch elektrických.

Model EV-1K/56 byl navržen hlavním designérem Katalis Julianem Palapou, a vylepšen výkonnými grafickými prvky M56, které de facto přeměňují budoucnost mobility na umělecké dílo hodné vystavení v muzeích.

Černý futurista s bílými a červenými znaky

Celo – černé tělo je doplněno náznaky oranžové a bílé kresby, která působí velmi luxusně. Jak správně uvedla firma Machine 56, motocykl zkoumá vliv mezi minulostí a budoucností „a mezi odcizujícími se a posilujícími technologickými efekty“, protože ukazuje vizi budoucnosti mobility.

Designová estetika podpisu společnosti Machine 56 v tomto stroji je ovlivněna uměleckými díly Japonska. Tomu odpovídají i kryté světlomety, které elektrostroji dodávají jakousi tajemnou auru.

Výkon stroje

Pokud jde o výkon, motocykl nabízí nejvyšší rychlostí 80 km/h s dojezdem 70 km na jedno nabití, s integrovaným motorem 1 000 W, ovladačem VOTOL M30S a lithiovou baterií 48 V.

Na video upoutávku mrkněte zde 

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Zajímavosti se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>