Aurora Helfire V8: fešák z exotiky

Helfire V8 je stroj, který svým designem, výkonem i konstrukcí překvapuje od prvopočátku svého vývoje a uvedení na silnice roku 2016. Je to prostě fešák z exotiky.

Společnost Aurora Motorcycle je divizí společnosti Aurora Manufacturing Synergy se sídlem v Thajsku, a byla založena v roce 2007 australským inženýrem Vincentem Messinou. A právě jím byl koncipován a navržen i stroj Hellfire V8, a to ve spolupráci s inženýry z Austrálie, Nového Zélandu a Velké Británie.

Vývojové práce byly provedeny v Austrálii a na Novém Zélandu s počátečními prototypy postavenými a testovanými na Novém Zélandu. Plná výroba začala v roce 2016 ve výrobních závodech v Thajsku. To je dnes silným hráčem v auto – moto průmyslu.

Aurora Helfire V8 je ultrabike, k němuž nelze nepřidat než samá superlativa.

  • vysoce výkonný
  • designově jedinečný
  • konstrukčně nejmodernější

Aurora V8 se svojí vahou skoro 270 kilogramů je pěkný cvalík, na délku má 2229 mm, na šířku 850 mm a rozvor kol činí 1600 mm. Sedlo jezdce je položeno ve výšce 820 mm a o bezpečnost stroje se stará brzdný systém Brembo s radiálními třmeny GRX.

Motka má bezrámový design podvozku s použitím uhlíkových a hliníkových komponentů. Design motky spáchal renomovaný návrhář Tim Cameroni díky němu je stroj je mnohem lehčí a agilní než jiné srovnatelné motocykly, přičemž oplývá výbornou manévrovatelností.

Osmiválcový motor o objemu 2575 cm3, se čtyřmi ventily na válec dává nejvyšší výkon 311 kW/423 k a maximální rychlost okolo 350 km/h s točivým momentem 319 N.m při 7000 min-1. Motor má řídicí modul řady Motec M1 s programovatelnou kontrolou trakce na až deset přizpůsobitelných nastavení nebo vypnutí. Pohon je veden na zadní kolo a spřažen s pětistupňovou převodovkou.

S Aurora Helfire V8 dostáváte uvolněnou polohu v sedle, které má nízké těžiště. Vynikající ovladatelnost a neuvěřitelná brzdná síla je dána pokročilou konstrukcí odpružení na předním i zadním kole systémem Hossack s Öhlins TTX tlumičem a elektronikou MeTeC se čtyřmi režimy jízdy (Sport, Touring (městský), Wet (mokrý) a Custom (vlastní).

Zdroj foto: Aurora Manufacturing Synergy; Aurora Motorcycle

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>