Bandit9 L Concept: šílenost, nebo budoucnost?

Bandit9 L v konceptu je prostě bandita. Něco, co nečekáte a najednou je to tu. Tahle motka je buď šílenost nebo budoucnost – vyberte si.

Jako kdyby vyjel z nějakého kultovního sci fi trháku, tak působí hodně, ale opravdu hoodně futuristicky konstrukčně, materiálem i designem řešený Bandit9 L Concept.

Firma Bandit Motorcycles jejímž zakladatelem je Daryl Villanueva, figuruje na moto trhu od roku 2011. A jejich pojetí jednostopých strojů je téměř vždy zcela originální, překvapivé, nečekané až šokující. Každý jeden jejich kousek je zajímavý, vesměs pojatý minimalisticky a v progresivním materiálu i provedení. A když k tomu přidáme fakt, že jej propojují vždy pohonem Hodny a Yamahy, někdy i Harley Davidson, je očividné, že není co řešit.

Bandit9 L Concept se pyšní délkou 2300 mm a hmotností 135 kilogramů. Stroj má rám z lisovaného plechu, a stojí na 21 placových kolech. V rámu je zavěšen a pohání jej čtyřtaktní jednoválec o objemu 125 cm3 s maximální rychlostí 110 km/h.

Hlavním materiálem dlouhého a příjemně štíhlého kousku, který na stroji vidíte hned na první, druhý i třetí pohled je leštěná ocel. A to všude kam se na Bandit9 L Concept podíváte. Zajímavě kroucená řídítka doplňuje štíhlý trup s implementovaným sedlem, který tak celý vypadá jako hlaveň obrovské pušky, nebo kanónu.

K leštěné oceli a kultovnímu pohonu z šedesátých let, se přidávají unikátní detaily jako

  • LED koncovky zadních svítilen ukrytých ve čtvercové mřížce
  • malé a minimalisticky pojaté černé kožené sedlo vkomponované do linie trupu
  • epesní kryty světlometu vepředu
  • přední světlomet sestávající ze šestice světel uspořádaných do svislé čáry
  • cool a neotřelá zadní vidlice s odpružením

Kryt motoru dodává stroji jedinečný a ničím nepodobný punc „big“ pohonu. Jeho tvar i provedení dává tušit něco velkého, burácivého, nikoli jen čtyřtaktní jednoválec o objemu 125 cm3. Čili úplná metamorfóza v akci.

Zdroj foto: Bandit Motorcycles

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>