Bimota DB7 Oronero

Jedinečný kousek má na triku firma Bimota. Je jím Oronero DB7 alias Černé zlato.

Oronero je limitovaná edice DB7, v počtu jen 25 kusů. Je skutečným uměleckým dílem s bohatou výbavou. Má karbonový rám, kyvnou vidlici a proudnicové kryty. Ano, sportovní italská Bimota DB7 Oronero je vesměs z karbonu.

Karbonová alias uhlíková vlákna se objevují na motkách stále více. Pomáhají k rapidnímu snížení hmotnosti a díky své pevnosti se stávají stále více využívaným především na součástech jako blatníky, rámy a ráfky, části nebo celé kyvné vidlice.

A právě Bimota DB7 Oronero patří mezi motkami k těm nejkarbonovějším. Díky jeho bohatému využití při konstrukci motky, bylo dosaženo nižší váhy, která se zastavila na 164 kg. Mimo množství karbonu a nízké hmotnosti nabídne motka jezdci přístrojový panel v digitálu, jež je natolik sofistikovaný, že za pomoci GPS identifikuje povrch po němž stroj pádí a tomu přizpůsobí nastavení odpružení.

Je to prostě luxusní kousek, ale luxusní je i cena, když stroj je o 50% dražší než základní verze.

Zdroj foto: Bimota

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>