Bobber V9 od Moto Guzzi

Bobber s označením Vé devítky je letošní novinkou italské firmy Moto Guzzi . Nyní na sklonku roku s číslovkou 2016 lze říci, jak na tom novinka na trhu potažmo mezi fandy jedné stopy je.

Bobber V9 od Moto Guzzi je kousek s neohroženým a tvrďáckým vzevřením očesaného stylu retro motorek.  Nahý vzhled doplňují široká řidítka a trendy balonové pneu nazuté na 16 palcových kolech. Parádní retro pojetí Bobberu od Moto Guzzi  je doladěno černou barvou s krátkým zadním blatníkem. Samozřejmě nechybí šachovnice MG.

Motce bublá pod malým sedlem motor o síle 55 koní a 40,5 kW při 6250 otáčkách za minutu a 62 Nm při 3000 otáčkách. Tento silák měl za následek změnu tvaru nádrže s jasnou boční hranou, a její zmenšení na 15 litrů obsahu.

Firma Moto Guzzi vytvořila Bobber V9 na bázi modernizace s novou hliníkovou skříní klikovky, jež mu dopřává kvalitní mazání s mnohem menšími třecími ztrátami. A lepšího fungování tzn. modernizace se dočkala též masivnější šestirychlostní převodovka a větší suchá spojka, což má za následek přenos vyššího výkonu. A upraveno bylo i zadní kyvné rameno z hliníku.

Nový je i podvozek spolu s ocelovým rámem. Přední vidlice je se zdvihem 130 mm, a zadek oplývá dvojkou výkonných tlumičů se stavitelným předpětím.  Nový Bobber V9 je skutečně firmou Moto Guzzi vyšperkován a na výši.  A to díky dvouokruhové ABS a kontrole prokluzu MG-TC, přičemž v jeho elektronické výbavě bychom kromě imobilizéru našli také USB zásuvku pod krkem řízení, jež umožňuje nabíjení nejen osobní elektroniky, ale i spojení motorky skrze multimediální platformu MG-MP se smartphonem.

Bobber V9 Moto Guzzi  má své místo v řadě moderních strojů a v srdcích fandů jedné stopy. Je to opravdu povedený kousek, který v letošní paletě novinek vyniká.

 

Zdroj foto: Moto Guzzi

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Moto Guzzi, Technika se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>