Triumph má nový Bobber

Pár týdnů před začátkem veletrhu EICMA vytáhla anglická značka Triumph svůj triumf. A není jím nic menšího než Boneville Bobber.  

Tím bylo dosavadní šuškandě učiněno zadost a jasně ukázáno, kam že Triumph svými nápady míří. A míří tedy vysoko a s nadstandardní odvahou, protože Bobber motku jen tak nezle pominout.

A jejich Bobber má našlápnuto velmi pěkně, přičemž byl veřejnosti také nestandardně (a nadstandardně) prezentován plně samostatně jako extra kousek v Londýně, nikoli coby součást nějakého veletrhu, jak je zvykem.

Triumph Boneville Bobber má design á la enduro. Tedy žádné parádičky. Zaujme však záď motky, která se stylu Bobberu tak trochu vymyká. Především uchycení zadního kola s velmi pěkným blatníkem, tlumič umně ukrytý pod sedlem pro jednoho (batůžky mají smůlu) a stylový výfukový systém, jehož katalyzátor zakrývá rám, respektive jeho trubky.

Samotný rám je nový a má delší rozvor kol, jež mají černé ráfky a jsou obuty do pneumatik Avon Cobra á la oldschool. Pod sedlem bublá dvanáctistovkový řadový dvouválec jehož další parametry neznáme. Á pro po sedlo – to je skutečně vymakané, jelikož lze měnit jeho postavení směrem nahoru a dolů.

Bobberu nechybí elektronická hejblátka jako vypínatelná kontrola trakce a ABS, a režimy jízdy v normálu a v dešti (road, rain). K dobru dostane Bobber i extra příslušenství, jež lze doobjednat a to čítá více než 130 položek. Čili je opravdu nač se těšit.

Triumph Boneville Bobber lze vidět na veletrhu EICMA v listopadu. Ceny a další parametry budou známy někdy v posledním měsíci letošního roku. A našinec může tenhle kousek vidět u nás na jaře v rámci Motosalonu.

Zdroj foto: Triumph

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Triumph se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>