E-bike Strom Pulse – novododobý způsob přesunu

E-bike Strom Pulse

E-bike Strom Pulse

Holandsko slaví díky několika studentům Vysokého učení technického v Eindhovenu prvenství ve sféře motocyklů na elektrický pohon. Jejich e-bike Strom Pulse nabízí dojezd až 380 km.

Několik studentů z Vysokého učení technického v Eindhovenu v Nizozemí odhalila e-bike Strom Pulse –  nanejvýš ambiciózní koncept elektrického motocyklu, který může dojet až 380 km na jedno dobití. Umožní to stavba motky s 24 kazetami podobnými tvarem včelím hnízdům se šesti boky a s celkovou kapacitou 28,5 kWh.

E-bike Strom Pulse je cestovní motocykl

E-bike Strom Pulse je cestovní motocykl

E-bike Strom Pulse je pojmut jako cestovní motocykl, který díky svým 24 zajímavým a jako součást designu pojatým článkům dává možnost realizovat celodenní jízdu na jedno nabití. A protože četnost baterií navyšuje váhu e-bike Strom Pulse na celkových 340kg,  tak rozhodně nepatří k štíhlým sporty motocyklům, ale přidává se k těžkotonážním křižníkům jedné stopy na silnicích.

Ale i s plnou zátěží umí cestovní motka jet pěkných 160 km/h a z nuly na stovku dokáže zrychlit za 5 vteřin. Elektromotor o výkonu 35 kW by to nedosáhl, nebýt vysokého točivého momentu 120 Nm. Ten se ve špičce může dokonce zdvojnásobit.

motka má 24 šestibokých kazet  s bateriemi

motka má 24 šestibokých kazet s bateriemi

Trochu nepříjemné je dlouhé dobíjení – až 8 hodin. Pokud se však nedobíjí zcela vyčerpaný akumulátor, lze motku dobít i mnohem dříve. V současnosti jsou elektrické motocykly stále brány jako něco jiného, než klasická motka. Ale nemusí to tak být stále. Důkazem je právě parta studentů z Nizozemí, která má se svým e-bike Strom Pulse velké plány a ambice.

Podaří se jim převálcovat dost negativní mínění o elektro motocyklech, nebo ne?

 

Zdroj foto: TUe.com

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Moto design, Nezařazené, Technika se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>