Facelift z Rakouska: KTM RC390 2016

KTM RC390 seznalo pro rok 2016 jemné úpravy. Rakušané umí navnadit i s minimalistickým faceliftem. Posuďte sami.

Light facelift, nebo v rodovém jazyce rakouské firmy KTM licht facelift, dostal lehký supersport KTM RC390 pro modelový rok 2016. Rakouské hrátky a inovace na KTMku postihly hlavně komfortnost jízdy a jízdní vlastnosti motky.

Pod sedlem stroje bublá stále stejný motor – čtyřtaktní jednoválec s objemem 373,2 cm3 a výkonem 32 kW/44 koní. Je však napojen na zcela nový výfukový systém s tlumičem přestěhovaným z původního umístění pod motorem na místo vedle zadního kola.

Díky této rošádě musela být upravena vizáž stroje, a to především v oblasti spodní části krytí. S těmito úpravami souvisí rovněž nové umístění stupaček pro spolujezdce, které přináší nohám komfortnější úhel při jízdě. Došlo také k navýšení světlé výšky KTMka. Silněji polstrované sedlo pak dopřeje jezdci větší pohodlí a požitek z jízdy.

 

Elektronické ovládání plynu ride-by-wire nabízí plynulejší odezvu, která spolu se stavitelnými páčkami spojky, a novým brzdovým systémem s kotoučem o větším průměru, dává na frak dosavadním jízdním vlastnostem motky. Když k tomu přičteme zvětšená zpětná zrcátka a antihopingovou spojku, je vymalováno.

Nově upravený KTM RC390 pro rok 2016, ač má jen jemný facelift, seznal značných kvalitativních změn.

Zdroj foto: KTM

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Katalog motocyklů, KTM se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>