Harley-Davidson Softail Deluxe FLSTN 2013: Retro jak má být

Cruiser s originálním rukopisem Harley, navíc v úpravě pro letošní rok, to je Harley-Davidson Softail Deluxe FLSTN 2013.

Legendární motocykl se vyráběl před několika dekádami a znovu se objevil v nabídce po dlouhých letech až v roce 2005. Již tehdy se jednalo o retro model. Letos mají zájemci možnost zvolit retro metalický vločkový lak Hard Candy Custom. Tato barva svou zářivou barvou připomíná ikonický styl customů 70. let.

Retro je in!

A retro pokračuje i u samotného designu, barvou to tedy rozhodně nekončí. Blatníky modelu Softail Deluxe svými dlouhými liniemi a chromovanými okraji nechávají vzpomenout staré dobré stroje z minulosti. Tedy retro, jak se patří! Navíc je na každém blatníku uvedeno „Deluxe“, což nenechá nikoho z kolemjdoucích na pochybách, o jakou motorku se jedná.

Kdo má rád retro, tomu se bude Harley-Davidson Softail Deluxe FLSTN 2013 líbit. Foto: http://www.harley-davidson.com/

Retro design dotváří pneumatiky s bílou bočnicí. Přesně takové, na jakých jezdily cruisery po cestách v padesátých letech minulého století. Tradiční vzhled „hardtail“ v kombinaci s chromovými prvky, které jsou snad všude, kde to jen trochu jde, dodává motocyklu na mužnosti.

Na rychlostní rekordy to není

Na tomto cruiseru na první pohled zaujme sedmipalcový světlomet ve tvaru kruhu umístěný nad širokou přední vidlicí. Pod kapotou duní vzduchem chlazený motor Harley Twin Cam 103, jehož výkon přenáší na kola šestirychlostní převodovka cruise drive. Pokud je potřeba vyšší výkon pro předjíždění, jízdu do kopce nebo cestování se spolujezdcem a zavazadly, není to problém.

Cestování ve dvou podporuje i sedlo pro dva, přičemž část pro spolujezdce je odnímatelná. S výškou 670 mm patří mezi nejnižší sedla, co vůbec motorky nabízí. Zadní část motorky působí celkem subtilně a celý model je stejně jako v loňských letech poměrně štíhlý, ale to nemusí být na škodu. Stejně jako u předchozích modelů z řady Softail Deluxe, i letošní modelové provedení se vyznačuje důrazem na detail.

Harley-Davidson Softail Deluxe FLSTN 2013 využijí ti, kteří rádi cestují stylově. Foto: http://www.harley-davidson.com/

Motorkář se nejprve seznámí s pohodlnými širokými a velmi nízko položenými stupačkami, než se usadí za široká řídítka protažená vzad. Zbytek je pak otázkou spíše stylu ridera a jeho finančních možnostech. Při jízdě působí Harley-Davidson Softail Deluxe FLSTN 2013 jako skutečný cruiser. Stupačky se sice časem v zatáčkách trochu ubrousí, ale nečiní to problémy, stejně jako systém ABS, který je spíše přínosem.

Vyjíždíme!

Po razantním zařazení prvního rychlostního stupně má převodovka kultivovaný chod, v porovnání se staršími modely značky až nečekaně. Jezdec, ačkoliv sedí dost vzpřímeně a nohy má do široka od sebe, si užívá komfort a pohodí, jaké se od jízdy na cruiseru očekává. Doporučuje se trochu si připlatit za přední plexi a postranní brašny, které najdou uplatnění při cestování. Tento motocykl je právě pro cestování konstruován, maximální rychlost je okolo 160 km/h a to je pro cruisery až moc. Spotřeba se pohybuje okolo 6 litrů na 100 km, záleží pochopitelně na stylu jízdy.

Za Harley-Davidson Softail Deluxe FLSTN 2013 se nemusíte stydět ani ve víru velkoměsta. Foto: http://www.harley-davidson.com/

Jen pozor na příčné nerovnosti a v zatáčkách myslete na to, že Harley-Davidson Softail Deluxe FLSTN 2013 patří mezi dlouhé motocykly. Je potřeba na to myslet zejména zpočátku, pak si člověk na vše zvykne a bere to automaticky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>