Hero XF3R v konceptu

Indická společnost Hero Moto Corp představila nový streetfighter v konceptu. Byl představen letos na Auto Expo Show v Dillí, a poté na motosalonu v Miláně. Co je zač?

Vypadá dost drze a jako otřelý drsňák, ano tak působí svým designem tenhle kousek. Ale jen naoko. V reálu má pod sedlem motor „jen“ o síle 300 kubíků. Na to se zevně jeví jako mnohem vyšší level. Malý objem je logickým vyústěním, jelikož takové sporty motky jdou v Indii dost na dračku. A ty silnější už tolik ne.

Tenhle drsňák má k dobru několik nových prvků. Těmi jsou silně sportovně laděná kola z lehké slitiny, upside-down vidlice, zadní kyvka s jednostranným uchycením kola a konstrukce zadního podsedlového rámu.

Své drsňácké vzevření totiž získal tenhle sporťák celou kapotáží, v níž vyniká právě konstrukce zadního podsedlového rámu, pod nímž je pěkně uchycena koncovka výfuku. To vše spolu skutečně dodává motce jakousi divokost a nespoutanost. To ještě dotahuje do dokonalosti tvar palivové nádrže v ostrých liniích, stejně jako světlomet vepředu.

Třístovková kubatura je spřažena se šestistupňovou převodovku. Hero XF3R v konceptu má zadní LED světlo a automatické vypínání ukazatele směru. Asistují mu směle ABS a dvě přednastavené palivové mapy. Jaké se můžeme jen dohadovat, jelikož dosud není jasno, kde všude bude tahle motka k mání.

Stejně tak není jasná ani cena, jen odhad pro tuzemsko – Indii, je cirka 2300 eur, přičemž vývoz by byl jistě dražší. Nechme se překvapit, kde všude se v příštím roce objeví.

Zdroj foto: Hero Moto Corp

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Nezařazené, Technika se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>