Vanguard Roadster: umění či motorka?

Severoamerický Vanguard dostal příznivce jedné stopy docela do kolen. Firma z New Yorku totiž předvedla na New York Motorcycle Show něco, co hraničí s uměním.

Jejich Vanguard Roadster vyrojil otázky typu, zdali to ještě je motorka a ne spíše umění. Je to totiž stroj zcela ojedinělý. Motka opravdu evokuje spíše umělecké dílo, nežli stroj, na něž by se měl jezdit. A poprvé byla viděna na zmíněné akci pořádané v době od 9. do 11. prosince 2016 na Manhattanu.

Tenhle podařený kousek je výsledkem kolaborace dvou návrhářů a designérů: Francois-Xaviera Terny a Edwarda Jacobse. A možná díky Jacobsovi je motka tak zvláštní, protože je znám jako konstruktér jiných dost netradičních motocyklů – značky Confederate. A ty se velmi vymykaly běžným motocyklům.

Vanguard Roadster je první kousek z celkové trojky těch, jež mají přijít na trh a silnice v roce 2018. A tak máte možnost našetřit si ještě nějaký ten peníz na tenhle exkluzívní kousek, který levný opravdu nebude. Jeho cena se odhaduje na necelých 30 tisíc dolarů, tedy v přepočtu na naše koruny něco okolo 770 000 Kč.

Vanguard Roadster pohání vidlicový dvouválec S&S o objemu 1917 cm3, s chlazením vzduchem. A je zakomponován v ocelovém rámu spolu s karbonovou nádrží a výfukovým systémem do motky tak, že celý stroj vypadá jako ukován z jednoho dílu. Natolik působí celek kompaktně. Opravdu je to originální a jedinečná motka, jež má stavbu a design, jaké tu ještě asi nebyly.

Celkový tento jaksi až nepatřičně hladký a celistvý dojem umocňuje propracované a zcela nenápadné vedení všech kabelů elektroinstalace i hadiček celého brzdového systému. Když k tomu přidáme ještě subtilní sedlo, LCD displej namísto analogu, LED světla, i skutečnost že chybí zcela zrcátka, jež nahradily kamery, je jasné, že je to nepřehlédnutelný stroj.

A vědomí, že společnost využila u některých dílů výrobu na 3D tiskárně, tomu dodává soudobou tečku s vizí trendy technologické budoucnosti, kam se jistě tenhle stroj hodí. K mání totiž bude (jak bylo již řečeno) až v roce 2018.

Zdroj foto: Vanguard

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Katalog motocyklů, Moto design, Zajímavosti se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>