Honda Bulldog v konceptu – motka v rouše buldočím

Japonská Honda přišla s konceptem, který budí rozporuplné pocity, vášně i emoce. Někomu se moc líbí, jiným zas vůbec ne. A tak jako člověk se nemůže zavděčit každému, i tady platí, že stejně tak koncept z japonské dílny Hondy nevoní všem.

Koncept Hodna Bulldog se poprvé objevil letos na Osaka Motorcycle Show. A byl hned pojmenován – velký nemotora. Možná tak skutečně Honda Bulldog působí, ale chyba lávky, je to plnokrevný příslušník jedné stopy se vším všudy.

Koncept má základ v subtilnějším Zoomeru, od nějž přejal některé rysy (například rám okolo světlometů, budík umístěný bočně), k nimž přidal další zcela charakteristické pro Bulldog. Především velkorysé patnáctipalcové pneu nad nimiž se klene malý zvednutý přední blatník, spolu s velkými úložnými prostorami po stranách nádrže, to vše dodává celkovému vzevření Hondy Bulldog na mohutnosti.

Oproti Zoomeru mu také pod kapotáží bublá silnější čtyřtaktní a vodou chlazený řadový dvouválec DOHC s objemem 399 kubíků, který je spřažen s převodovkou o šesti stupních. Tu známe již z verze modelu CB400F, který u nás sice není k mání, ale je obdobný jako CB500F, který k mání v Česku je.

Ještě více na mohutnosti může přidat Hondě Bulldog případné pořízení boxu na nosič za níže posazeným sedlem. Koncept s charismatem užitkovo-pracovního přesunovadla tak nabízí skutečně velkorysé úložné možnosti, přičemž dík jeho nerozbitnému vzevření, se jistě nemusíte bát jízdy doslova cestou-necestou.

Velký nemotora je totiž fandy jedné stopy designem a pojetím přisuzován jako užitkovo/pracovní nástroj pro lidi pohybující se v lese (dřevrubci), na stavbách (stavbyvedoucí) i na cestě k polím (agronom). Zábavnější verze kam na Hodně Bulldog vyjet pak zní, že je koncept to pravé ořechové pro extrémní cestovatele. Zkrátka Honda Bulldog je ideální k jízdám do extrému – někde se s ní vyválíte a motka zůstává v pohodě. A tak se omete bláto, drny, větve a jede se dál.

Věřme, že až bude Honda Bulldog něco více, než jen konceptem, dozvíme se i více o technických parametrech tohoto pozoruhodného stroje, kterým jedni opovrhují a druzí jej obdivují.

 

Zdroj foto: Honda.cz

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Honda, Katalog motocyklů, Moto design se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>