Honda CMX 1100 Rebel pro rok 2021

Unikátní custom model Honda CMX 500 Rebel získává většího a výraznějšího sourozence. Díky osvědčené receptuře, tedy klasickému obnaženému „bobberu“ s moderními rysy, nabízí CMX1100 Rebel stejnou měrou relax i vzrušení.

Pro rok 2021, do kterého Rebel vstupuje, přichází další motocykl CMX1100 Rebel. Ten staví na vlastnostech, díky kterým byl předchozí menší stroj tak úspěšný, a k nim přidává více výkonu, více charakteru a řadu nejmodernějších technologií značky Honda.

Má dobře zvladatelné rozměry a hmotnost (sedlo se nachází ve výšce pouhých 700 mm), zatímco ti zkušenější najdou okamžité zalíbení v ovladatelnosti podvozku, v tuhém trubkovém rámu, kvalitním odpružení, které se hodí k charakteristikám nahého stroje, a ve výkonných brzdách.

Motor

Charakter a výkon řadového dvouválcového motoru o objemu 1 084 cm3 (původně pocházejícího z CRF1100L Africa Twin), který byl přepracován je řešen s důrazem na mimořádně silný zátah a charakter v nízkých a středních otáčkách. Elektronicky řízená škrticí klapka jezdci nabízí tři jízdní režimy s řadou přednastavených parametrů, včetně nastavení výkonu motoru, brzdění motorem, úrovně zásahů systému nastavitelné kontroly trakce a systému Wheelie Control pro zamezení zvedání předního kola, či map řazení volitelné dvouspojkové převodovky DCT. Součástí standardní výbavy je tempomat.

Na vlně minimalismu

Jakožto bobber pro 21. století se Rebel 1100 i přes svůj obnažený charakter vyznačuje minimalistickými rysy. Ocelové blatníky vpředu i vzadu zakrývají široké pneumatiky; v kruhovém světlometu se mísí vzhled ze staré školy s moderními LED diodami a odráží se v něm kruhový negativní LCD přístrojový panel. Pro více komfortu se v odkládací schránce pod sedlem nachází USB-C nabíječka.

Na první i druhý pohled

Dlouhý a nízký stroj s úzkým tělem je korunován vykrojenou dvoubarevnou bezpřírubovou palivovou nádrží o objemu 13,6 litru. Přední i zadní blatník jsou lisovány z 1 mm silného ocelového plechu a jsou upevněny pomocí konzolí z hliníkové slitiny. Všude tam, kam se podíváte, naleznete designové prvky potvrzující unikátní celkový vzhled modelů Rebel. Nízko umístěný světlomet o průměru 175 mm má klasický tvar, uvnitř se však nacházejí čtyři LED diody se silnými vnitřními čočkami, které při jízdě za tmy vytvářejí charakteristický světelný vzor. Také malé 55mm kruhové ukazatele směru mají klasický vzhled, zatímco oválné čiré zadní LED světlo vyčnívá svým moderním charakterem a dobře ladí s dalšími detaily.

Sedlo je tvarované tak, aby jezdci poskytovalo dobrou oporu při akceleraci, jinak je měkké a zaměřené především na komfort. S Rebelem může jeho majitel vyrážet na vyjížďku sám nebo se spolujezdcem, neboť zadní sedlo je možné snadno a rychle odmontovat. Pod sedlem se nachází 3litrová odkládací přihrádka s USB-C nabíječkou.

Předsazený 120mm negativní LCD přístrojový panel obsahuje všechny potřebné informace. Klíček zapalování se nachází na levé straně rámu a otevírá se s ním i sedlo, aniž by bylo nutné jej ze zapalování vyjmout. Jednoduchá řídítka jsou upevněna pomocí robustních 2,5cm úchytů a na levé rukojeti se nachází tlačítkový panel pro ovládání jízdních režimů a volitelné převodovky DCT. A pro dlouhé dálniční přesuny je součástí standardní výbavy také tempomat.

Barevná paleta

Rebel 1100 pro rok 2021 bude k dispozici ve dvou barevných provedeních.

 • červená metalíza Bordeaux Red Metallic
 • černá metalíza Gunmetal Black Metallic

Výbava

Protože se jedná o stroj, který je již od svého vzniku připraven pro další vy bavení, nabízí společnost Honda širokou nabídku originálního příslušenství, které lze na Rebel 1100 přímo namontovat. Patří sem:

Sada MINIMAL

 • Alternativní sedla – standardní / vpřed posunuté náhradní černé/hnědé sedlo
 • Zadní nosič (pro jízdu bez spolujezdce)
 • Ochranná nálepka na nádrž
 • Kapotáž na přední světlomet
 • Krátký přední blatník
 • Polepy kol

Sada TOUR

 • Alternativní sedla – standardní / vpřed posunuté náhradní černé/hnědé sedlo
 • Opěrka spolujezdce
 • Zadní nosič
 • Látková sedlová taška
 • Štít

Cena modelu činí 259 900 Kč ve standardní verzi a 284 900 Kč v DCT verzi.

 

Zdroj foto: Honda

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Honda, Katalog motocyklů se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>