Honda Gold Wing

Model Gold Wing byl od prvopočátku jedinečným kouskem v repertoáru značky Honda. Od uvedení na trh roku 1975, kdy měl podobu hodně málo nastrojené motky s objemem jednoho litru, ušel model dlouhou cestu. Jeho rozměry i objem lety úctyhodně rostly, přičemž vždy evokoval a představoval komfort a kvalitu cestování v jedné stopě.

Honda Gold Wing DCT

Honda Gold Wing DCT

Rok 2018

Loňský rok 2018 byl rokem, který zahýbal se směřováním modelu Gold Wing. Především model GL1800 Gold Wing byl kompletně zmodernizován. Jeho silueta je štíhlejší, stroj je lehčí a lépe ovladatelný. Tím se otevřel prostor pro mladší generaci milovníků jedné stopy, pro něž byl monstrózní model příliš objemný.

Honda Gold Wing DCT Airbag

Honda Gold Wing DCT Airbag

Loňský model Gold Wing byl tedy ve znamení hned několika změn, především šlo o markantní osekání hmotnosti stroje, který navíc dostal nový rám a plexi s elektrickým ovládáním. Přibyly i čtyři jízdní režimy, zavěšení předního kola se dvěma příčnými rameny a z infotainmentu a technologií systém Apple CarPlay, systém Hill Start Assist pro rozjezd do kopce a systém nastavitelné kontroly trakce (HSTC).

Honda Gold Wing DCT Airbag

Honda Gold Wing DCT Airbag

Rok 2020

A rok s číslovku 2020 přiznává Hondě Gold Wing další cool vychytávky. Jaké to jsou?

  • lepší systém vstřikování paliva
  • novou převodovku DCT, která lépe ladí manévrovatelnost stroje při nízkých rychlostech
  • nové odpružení a zvětšení madel spolujezdce pro vyšší komfortnost jízdy
  • lépe aerodynamicky tvarovaná kapotáž
  • pohodlné sedlo pro dlouhodobý komfort jízdy
  • inteligentní klíč Smart Key
  • připojení pomocí technologie Bluetooth
  • exkluzívní jsou další nové laky – matná metalíza Matte Ballistic Black Metallic,  bílá perleťová barva Pearl Glare White, matná stříbrná metalíza Matte Majestic Silver Metallic, červená Candy Ardent Red / černá metalíza Darkness Black Metallic, černá metalíza Darkness Black Metallic s šedou Grey / červená Candy Ardent Red s černou Black
Honda Gold Wing Tour DCT Airbag

Honda Gold Wing Tour DCT Airbag


Dvě verze modelu Gold Wing

Model Gold Wing vychází z platformy, která sdílí stejný motor a podvozek. Na trhu je k mání ve formě základního modelu GL1800 Gold Wing a rovněž ve verzi Tour s dodatečnou výbavou v podobě kufru a airbagu. Obě verze modelu Gold Wing mají dvouspojkovou převodovkou DCT pro ještě větší komfort jízdy.

Jak se vám líbí?

Zdroj foto: Honda

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Honda, Katalog motocyklů se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>