BMW R18: retro s boxerskou duší

Původní motka v konceptu se stává realitou. Pro koncept odhalený v květnu roku 2019 dnes BMW řeší rezervace pro faktické zájemce a zákazníky. Předběžné objednávky se rozjely zatím jen ve Francii. Kdy bude BMW R 18 k mání u nás?  

BMW Motorrad Concept R18 je přirozený, jednoduchý, a přitom krásný retro stroj. Rám je jakoby jednolitý od řídítek a předního drátěného 21 palcového kola až po zadní 18 palcové drátěné kolo, a to i s nádrží na palivo. Kola jsou obuty do pneumatik Metzeler. Z bočního pohledu se model R18 zdá až překvapivým elegánem. Model R 18 svým pojetím viditelně spadá pod značku BMW.

Charakteristickými rysy jsou

  • vidlicový rám
  • motor typu boxer
  • opticky viditelná hnací hřídel
  • palivová nádrž tvaru kapky
  • tmavý černý lak a kontrastní bílé linky

Pod sedlem je odpružení velkého retro krasavce a tam bublá velký, nově navržený dvouválcový motor typu boxer o objemu 1800 cm3. Pohonná jednotka má tudíž velký objem a je chlazený vzduchem a olejem. Motor má cíleně evokovat vzduchem chlazené motory z konce šedesátých let, jež BMW v té době vyrábělo.

Velmi jednoduše a minimalisticky koncipovaný jednomístný motocykl má čistě až puristicky řešenou elektronickou soustavu sestávající jen ze startéru a osvětlení. Motka bude v připravované sériové výrobě v tmavé černé barvě s již zmíněnými apartními bílými linkami.

Líbí se vám? Snad se předběžných objednávek po započetí ve Francii dočkáme brzy.

Zdroj foto: BMW

Příspěvek byl publikován v rubrice BMW, Katalog motocyklů se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>