Indian: Scout Sixty Bobber

Indian je značka amerických motocyklů, vyráběných společností Indian Motorcycle International, LLC. Jejich produkce není moc rozsáhlá, ale když přijdou s něčím novým, vždy to stojí za to.

Rok 2020 patří k těm hojnějším. Značka ukázala tři novinky – bagger Challenger, motory Thunder Stroke 116 a Scoutu Sixty i ve verzi Bobber. Třetí zmíněná novinka model Scout Sixty je objemově a tím i cenově nižší. Namísto 1200 ccm má objem 1000 ccm. Díky úpravám dostala homologaci pro Evropu a verzi Bobber Scout Sixty jistě ocení mnozí fandové jedné stopy.

Indian Scout Sixty Bobber 2020

Indian Scout Sixty ve verzi Bobber Sixty pro rok 2020 je o deset kilogramů zeštíhlený stroj v stylovém černém provedení a velmi cool minimalistickém designu. Motku pohání kapalinou chlazený motor o zdvihovém objemu necelých 1000 ccm, konkrétně 999 ccm. Scout Sixty Bobber je snadno ovladatelný stroj s nízkým těžištěm.

Samotný motocykl je ve své podobě čestným zástupcem Scoutu Sixty ve verzi Bobber, protože je to stále minimalistický a jaksi syrově ztvárněným stroj s jedinečným stylem. Tento styl mu dodávají kromě blatníků a černého sedla i další přídavné prvky jako jsou tmavě zbarvený motor a kola, cool logo nádrže, zpětní zrcátka a odhalený světlomet.

Velmi příjemná je nabídka doplňků k nastrojení stroje, která čítá přes 140 doplňků. Případně lze každý stroj doplnit i o sedlo pro spolujezdce. Scout Sixty Bobber je k mání v provedení barvy Thunder Black a Thunder Black Smoke. Cena pro český trh je 324 990 Kč vč. DPH.

Je to skvělá zpráva pro fandy spíše retro, respektive oldchool stylu kategorie mid-size. Indian Scout Sixty Bobber tomu zcela odpovídá a jeho cena je ještě třešničkou na pomyslném dortu tohoto modelu. Fandy tohoto typu motek nejsou jen střední a starší generace motorkářů, ale mohou být i dobrým startem jízdy v jedné stopě pro nováčky.

Indian Motorcycle Manufacturing Company

Společnost založili v roce 1901 pod názvem Hendee Manufacturing Company ve Springfieldu v Massachusetts George Mallory Hendee a Oscar Hedstrom. Později byla firma přejmenována na Indian Motorcycle Manufacturing Company. Značka je jedním z prvních výrobců motocyklů ve Spojených státech a také jedním z největších výrobců motocyklů na světě.

Velkou část produkce Indian tvořily motocykly s velkoobjemovými dvouválcovými motory do V s rozvodem SV. Typickým je pro produkty firmy i nízký posez jezdce. Výroba motocyklů byla ukončena v roce 1953, kdy firma zkrachovala. Po jejím zániku se o oživení značky pokoušelo několik firem. V roce 2011 zakoupila společnost Polaris Industries práva Indian Motorcycles.

Zdroj foto: Indian Motorcycle

Příspěvek byl publikován v rubrice Moto design, Technika se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>