Kawasaki Vulcan S Special Edition: metamorfóza v akci

Tenhle Vulcan od Kawasaki je jemně atypickým strojem pro milovníky jedné stopy. Proč? Je to totiž cruiser, ale tváří se jako naháč tedy enduro.

Stal se tématem mnoha diskuzí, nesourodých a často opačných reakcí milovníků jedné stopy a značky Kawasaki. Proto je nutno říci, že Vulcan S  není obyčejný cruiser. Je vybavený řadovým dvouválcem, unikátním rámem i způsobem odpružení. Je to stroj/osobnost a určen také pro jezdce/osobnosti. Motka je to krásná, s emotivním nádechem a výkonností, přitom velmi lehce ovladatelná.

Světlo světa spatřil Vulcan již loni, ale letos vyšla jeho speciální edice. Je svěží, lehká a jakoby se ponouká začínajícím jezdcům, nebo jezdkyním, kteří ji hravě zvládnou.  Není to žáden nabušenec ani mohutný býčí stroj, ale příjemně řešená verze cruisera jemně střihnutého endurem.

To ocení všichni, kdo dlouho na motce neseděli, anebo se zcela čerstvě zařadili mezi jezdce jedné stopy. Takový uni stroj, který designem zapadá mezi trendy, přičemž se stává vozítkem pro pohodu a vychutnávání si jízdy. Nijak výkonnostně závratný, ale zato kvalitní kapalinou chlazený čtyřdobý řadový dvouválec 649 cm3, s osmi ventily, rozvodem DOHC, funguje lehce obzvláště v nízkých a středních otáčkách. Nabízí plynulé rozjezdy, jemnou akcelerací a silný zátah.

Malý Vulcan S Special Edition 2016 je prima barevné provedení, osazené malým plexi štítem, s nízko posazeným sedlem, jež umožní dosáhnout při zastavení oběma nohama na zem opravdu všem. Se sedlem pouhých 705 mm nad zemí to nebude žádný problém. Sedlo je komfortně řešeno, má elegantní tvar a je velkoryse polstrováno. Motka má dlouhý rozvor 1575 mm, který dává jak lehkou ovladatelnost, tak i výbornou stabilitu.

Příjemná je přehledná přístrojová deska, čítající ručičkový otáčkoměr a multifunkční LCD displej, jenž zobrazuje mnoho důležitých a užitečných informací. Nastavitelné stupačky do tří poloh – standardní – o 25 mm dopředu – o 25 mm dozadu, zajišťují, že jezdec najde vždy tu správnou polohu, jež sedí k jeho výšce a velikosti.

Velké brzdové kotouče kombinují skvělý účinek a snadné ovládání, vhodné i pro začínající jezdce. Brzdovou i spojkovou páčku lze snadno nastavit tak, aby byla vždy po ruce. Když k tomu přičteme tlumič výfuku umístěný pod motorem, který snižuje těžiště stroje a při zastavení nepřekáží vašim nohám, je to jasné. Motka má styl.

A navíc díky kompaktnímu motoru a úzkému rámu je Vulcan S pěkně štíhlý v místě kolen a chodidel jezdce. Vpředu umístěné stupačky jsou pak již takovým malým bonusem k ideální pohodové jízdě, tak typické pro cruisery. Vulcan S má tudíž trendy a moderní městský styling, s hladkými netradičními tvary a mnoha moderními prvky (přední originální světlomet, lité ráfky s pěti páry paprsků). A s cenou okolo 190 tisíc korun, je to stroj, který jistě stojí za to.

Zdroj foto: Kawasaki

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Kawasaki, Moto design se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>