Brough Superior SS100 i pro Evropu

Konečně jsme se dočkali! Return anglické značky je tu! A má podobu stroje Brough Superior SS100, který jde do výroby.

 

Běží již čtvrtý rok od výstavy EICMA, na níž byl return avizován. A až nyní se povedla realizace výroby. A tak se můžeme brzy těšit na prima stroj na silnicích.

Exkluzivní kousek, který ale nebude vůbec levný, jde do výroby a bude k mání i v Evropě. Objednávat lze ale již nyní, koupěchtivých je hodně, byť tenhle kousek přijde bratru na nějakých v přepočtu na naše koruny 1,3 milionu (50 tisíc Eur). A pospěšte si, ročně se vyrobí jen 20 kousků! Tak ať nečekáte roky.

Brough Superior SS100

Bude k mání ve třech variantách  - v továrních barvách, v mysticky laděném černém hávu a ještě v exkluzívním titanu. Klasická motka s tradičním, ale ojediněle laděným designem je ve všech variantách vybavena osmiventilovým V-twin motorem s úhlem válců 88°o objemu 997 ccm. Tahle pohonná jednotka má nádech spolupráce s Boxer Design a Akira.

Motor je součástí nosného rámu v oceli a titanu, přičemž k němu patří centrálně odpružená vidlice v Hossak stylu se systémem snížení vlivu brzdění ve formě dvojky lichoběžníků. Čtyři disky keramických brzd Beringer také nejsou zrovna typickým a běžným řešením, a dávají stroji nálož brzdné síly.

Legenda v podobě modelu  Brough Superior SS100 není žádné ořezávátko. Celá s osmiventilovým V-twin motorem sedí na 18palcových kolech. Motka má skutečně neskutečný vzhled, jež lze jen velmi těžko popsat. Už jen proto, že je to return značky po několika desítkách let, ale designově natolik výrazných atributů, že je to značka vskutku nezapomenutelná.

Zdroj foto: Brough Superior

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Zajímavosti se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Brough Superior SS100 i pro Evropu

  1. Tom napsal:

    Nádherný stroj, bohužel poměr cena/výkon není moc přívětivý :(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>