Leoncino od Benelli

Benelli na výstavě EIMCA uspořádal return svého legendárního modelu Benelli Leoncino. Historie se tedy prostřednictvím Benelli vrací v podobě nového modelu pojmenovaného podle jejich legendy Leoncino.

Legendární Leoncino byl možností, jak se za minimum financí dostat jednoduše z jednoho místa na druhé v době, kdy si mnoho lidí nemohlo dovolit automobil. A legenda se vrací v podobě nového a shodně pojmenovaného ikonického modelu. Vzkříšení jména by mohlo znamenat, že soudobá motka bude opět cenové dostupnou variantou.

Jaký je nový Leoncino?

Lvíče (překlad slova Leoncino) je inspirováno v současnosti nejvíce oblíbenými scramblery. Má terénní pneu a krásný retro styling v minimalistickém pojetí. O retru už předem dobře napovídají vyplétané ráfky a přední lampa s LED diodami má kulaté provedení. Krásné ocelové mřížoví rámu ukrývá hladký a citlivý dvouválcový čtyřdobý a kapalinou chlazený půlitr.

Jeho maximální výkon činí v 8500 otáčkách 48 koní/35 kW, a točivý moment je 45 Nm/4,6 kgm. Síla je směřována na zadní kolo šestistupňovou rychlostní skříní. Teleskopické odpružení Forks je vepředu řešeno vidlicí o průměru 50 mm a Monoshock zadní tlumičem.

Dvoukotoučová přední brzda Twin disc s průměry kotoučů 320 mm se spojena se čtyřpístkovými brzdiči, přičemž zadní kotouč Disc je jeden o průměru má 260 mm a spojen s dvoupístkovým brzdičem.

Leoncino má nový design z CentroStile Benelli, který dokonale odpovídá motocyklům ostré formy s harmonickými liniemi, když jsou v něm spojeny čisté emoce, kterými je firma Benelli příznačná. Motka o délce 2100 mm, šířce 800 mm a výšce 1160 mm má hmotnost 170 kg, a nádrž pojme patnáct litrů paliva. Díky tomu má nový Benelli všechny předpoklady stát se dalším legendárním Leoncinem.

Zdroj foto:  Benelli.it

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Nezařazené, Technika, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>