Morini Milano již na dohled!

Více než půl roku trvalo, než se dostal do sériovky avizovaný model značky Moto Morini s názvem Milano. Konečně se fandové jednostopé jízdy dočkají. Připomeňme si, o čem Morini Milano je.

Značka jej prezentovala s mottem „Srdce na dlani a zajímavá, komplexní duše“. Tak věřme, že to tak bude. Nový motocykl Morini Milano je prvním kouskem z chystané nové skvadry strojů italského Morini. Staví se odvážně vedle modelu Morini Corsaro ZZ, tedy stroje, jenž je definován jako jeden z vysoce sporty a kvalitních strojů. Být majitelem modelu Corsaro ZZ je prestižní záležitost. Bude to tak i s modelem Morini Milano?

Oba mají společné to, že vyvstaly z italských zdrojů, jelikož jejich součásti jsou téměř až na pár drobností z tuzemských zdrojů. A nejen to, jsou to modely vyráběné ručně v továrně Trivolzio!

Vzhled Morini Milano má na svědomí designér Angel Lussiano, jenž tak stvořil krásný a osobitý stroj. Samotný kousek má nádech minulosti, duši rebela a techniku současnosti. Elegán sportovního vzevření s ušlechtilými prvky. Výsledkem je nadčasový vzhled.

Motocykl Morini Milano je postaven na příhradovém rámu z ocelových trubek. Nová plně nastavitelná obrácená kyvná vidlice je doplněna zadním tlumičem s nastavitelnou kompresí, útlumem a předpětím. Bezpečnost jistí vepředu brzdy se čtyřpístkovým radiálně uchyceným třmenem, a monoblok s dvojitým plovoucím kotoučem o průměru 320 mm a s radiální pumpou Brembo. Vzadu je to dvoupístkový třmen s 220 mm kotoučem.

Stroj stojí na 17 palcových hliníkových kovaných kolech s pneumatikami Pirelli Angel GT, které nabízí prima přilnavost za mokra, dobrou trakci v zatáčkách a dlouhou životnost. Vypínatelný systém ABS Bosh 9.1 se dvěma kanály, spolupracuje s brzdovým systémem a s pneumatikami.

Pod sedlem bublá dvouválec do V Bialbero 1200 CorsaCorta se silou 110 koní. Pohon dostal nový elektronický systém řízení motoru, s výborným kroutícím momentem. Sílu pohonu umocňuje nový výfukový systém s umným výfukovým potrubím vinoucím se okolo motky.

V sedmdesátých letech byla značka velmi populární, když uvedla na trh model 3½, tedy jeden ze světově nejproslulejších motocyklů, považovaném za atraktivní a agilně svižný kousek. Tehdy byly každé nabídnuté kousky tohoto modelu na roztrhání. Tak si počkáme, zdali s novým modelem Morini Milano to tak bude také tak.

Zdroj foto: Morini

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Katalog motocyklů, Moto design, Technika se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>