Yamaha má další zářez: ocenění za design konceptu motky

Společnost Yamaha Motor Company dosáhla další velké mety. Byla oceněna v designové soutěži titulem Red Dot Award 2018 pro svůj koncept motorky MOTOROiD.

Mety bylo v tomto věhlasném designovém klání dosaženo oceněním „Best of the Best“, a koncept byl k tomu ještě nominován na cenu „Red Dot: Luminary“.

Designová vysoce ceněná soutěž Red Dot Design Award je snem mnohých. Letos bylo do soutěže přihlášeno více než 6000 produktů, přičemž se s nimi zapojilo více než 55 zemí. V odvětví průmyslového designu v rámci Red Dot Award 2018 rozhodovalo na 39 odborníků z oboru.

Koncept Yamaha MOTOROiD

Novodobý koncept z produkce Yamaha Motor Company byl pojmenován dle svého pojetí na bázi vysoce moderních technologií. Designově hodně futuristicky a minimalisticky pojatý koncept není jen obyčejnou motkou s neotřelým a osobitým vzhledem.

Velká inovativní duše

Dřímá v něm mnohem větší potenciál, když dostal koncept Yamaha MOTOROiD k dobru systém rozpoznání gest a obličeje. Dá se říci, že podobně jako váš čtyřnohý mazlík tenhle designový kousek v konceptu pozná svého majitele a toho, kdo jej sedlá.

Skenem gest a obličeje zapsaném a uloženém v jeho systému, pak může jezdec svůj stroj ovládat. Přivolat jen gestem ruky, či tváří, kterou stroj rozpozná i v davu. Elektromotocykl díky tomu dostal příznak iD do názvu.

Koncept je vybaven i autonomními systémy řízení, systémem vyvažování (dík němu může stroj jezdit bez jezdce sám a dojet k němu na gesto či rozpoznání tváře) a poháněn elektromotorem zasazeným do zadního kola.

Yamaha si vzala inspiraci při konstrukci a řešení konceptu MOTOROiD z pojmu Kango. To je v japonštině výraz, shrnující pod sebe dvě emoce – silné uspokojení a intenzivní vzrušení. Kango má podtrhnout to, že se v podobě konceptu setkáváme s něčím výjimečným a tyto emoce vás přitom zaplaví.

Zdroj foto. Yamaha

Autor: Pavla Košík Jelínková

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Yamaha, Zajímavosti se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>