Motosalon není, ale novinky ano: Moto Guzzi a Triumph

Letošek nám motofandům radost neudělal, protože se nekonal ani náš malý svátek – Motosalon. Přesto, nebo právě proto vám přinášíme novinky značek. Dnes se zaměříme na značky Moto Guzzi a Triumph.

Co chystají? Mají v rukávu nesčetné novinky a zajímavosti.

Limitová výroční edice Moto Guzzi Centenario

V Mandellu del Lario se letos slaví sté výročí založení firmy, a při této příležitosti se všechny modely oblékly do svátečních barev, inspirovaných nejslavnějším závodním motocyklem Moto Guzzi, osmiválcovou pětistovkou Otto Cilindri. Speciální výroční edice je k mání pouze letos.

S Triumphem do terénu

Parta britských ostrých hochů do nepohody se v průběhu měsíce dubna rozrostla o novou modelovou řadu motocyklů Triumph Scrambler 1200. Stejně jako před tím jsou k dispozici dvě provedení. Ultimátní Scrambler 1200 XE i umírněnější verze XC opět nabídnou nekončící porci krouticího momentu, který má nyní vrcholnou hodnotu 110Nm při 4500 otáčkách za minutu a špičkový výkon 90 koní při 7250 ot/min. Pro výlety za hranice asfaltu jsou to hodnoty více než úctyhodné.

Scrambler XE nabídne podvozek se zdvihem 250mm, dvojicí tlumících jednotek Öhlins s odloučenými expanzními nádobkami vzadu a plně nastavitelnou USD vidlicí Showa vpředu. Model XC nabízí o zhruba 4 cm nižší světlou výšku, užší řídítka a kratší zadní kyvnou vidlici. K dispozici je několik jízdních režimů od módu Rain pro opatrnou jízdu v dešti až po Off-Road Pro, který potlačí nebo zcela vyřadí asistenty prokluzu a ABS a umožní tak maximální zážitek z opravdu divoké jízdy v terénu. Krotit vášně pak pomohou robustní brzdy Brembo.

U obou typů motocyklů byla vyřešena v minulosti tolik diskutovaná otázka zahřívání výfukového potrubí. Ve výbavě samozřejmě nechybí bezklíčkový přístup, plné LED osvětlení nebo například plnobarevný TFT palubní štít, který po připojení motocyklu na volitelný bluetooth modul umožní zrcadlení mobilního telefonu. Zobrazovat se tak mohou například symboly navigace, seznam uložených skladeb nebo notifikace SMS a hovorů. Prosvětlenými lačítky z řídítek lze přímo ovládat funkce připojené kamery GoPro.

Videoupoutávka na Triumph Scrambler 1200 Steve McQueen 

Pomyslnou třešničkou na dortu nabídky motocyklů Triumph Scrambler 1200 je letošní limitovaná série s označením Steve McQueen. Tento unikátní stroj je již v základu osazen množstvím prémiových doplňků. Na první pohled se odlišuje speciálním zeleným lakováním se zlatými historickými logy a ručně provedeným linkováním.

Motocykl odkazuje na slavný válečný film The Great Escape (Velký útěk) z roku 1963, kde Steve McQueen v sedle motocyklu Triumph TR6 předvádí množství kaskadérských kousků. Pouze v závěrečné scéně, kdy motocykl skáče přes bariéru z ostnatých drátů, byl tento skvělý herec i jezdec nahrazen kaskadérem, kterým nebyl nikdo jiný, než neméně slavný motocyklista Bud Ekins. Každý stroj z limitované série čítající 1000 kusů je označen vlastním výrobním číslem a autentickým podpisem Steve McQueena na horních brýlích.

Zdroj foto a info: BBV

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto Guzzi, Triumph se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>