Nový Ducati Monster 797

Novinka je obrovským návratem k jednoduchosti a dobrým parťákem do městských ulic, a nejen tam budete mile překvapeni touto stylovkou od Ducati.

Stylový kousek naked stroje o suché hmotnosti 175 kg je synonymem kompaktního motocyklu originálního a lehce identifikovatelného. Nový Ducati Monster 797 je klasika za přijatelnou cenu pro všechny milovníky značky, a jednostopé jízdy obecně.

Motka je designově ostřejších linií, s klasickou barevností odpovídající značce. Bílo červený design je veselý, příznačný a odpovídá naturelu a pojetí stroje. Pod sportovním dvoumístným sedlem ve výšce 805 mm tohoto krasavce bublá vzduchem chlazeným dvouválec do L, 2 ventil Desmodromic seřízený pro novou emisní normu Euro4.

Motor o zdvihovém objemu 803 ccm s výkonem 73hp – 54kW @ 8250rpm při točivém momentu 67 Nm @ 5750rpm má elektronické vstřikování a 50 mm vstřikovací jednotkou. Pohonná jednotka je spřažena se 6ti stupňovou převodovkou. Palivová nádrž pojme 16,5 litru paliva.  2-1 výfukový systém s jedním tlumičem s hliníkovým obalem má třícestný katalyzátor a dvě 2 lambda sondy.

Motka je postavena na příhradovém rámu z ocelových trubek s rozvorem 1435 mm, s předním zdvihem 130 mm a odpružením v podobě up-side down vidlice Kayaba 43 mm a zadním zdvihem 150 mm s odpružením v plně stavitelné jednotka Sachs s hliníkovou kyvnou vidlicí.

Ducati Monster 797 stojí na 10ti paprskových ráfcích z lehké slitiny, vepředu 3.00×17 a vzadu 5.50 x 17.  Obuty jsou do pneu Pirelli Diablo Rosso II, vepředu o rozměru 120/70 ZR17 a vzadu 180/55 ZR17.

Bezpečnost jízdy jistí brzdný systém, když vepředu jej tvoří 2 x 320mm poloplovoucí kotouče se  4pístkovými radiálními třmeny Brembo Monobloc M4.32 s ABS,  a vzadu 245mm kotouč s 1 pístkovým třmenem a ABS.

Stroj je vybaven moderním infontainmentem. Tvoří jej LCD displaye s rychloměrem, otáčkoměrem, hodinami, měřením teploty, vzduchu, napětí na baterii, a dvěma denními počítadly, nechybí ani počitadlo rezervy paliva, nebo upozornění na servis, či nastavení ABS a imobilizer.

Kontrolky ukazují: neutrál, směrová světla, dálkové světlo, omezovač otáček, nízký tlak oleje a rezervu paliva. K tomu Ducati Monster dostal do vínku LED obrysová a zadní světla, ABS, USB zásuvku.

Zdroj foto: Ducati

Příspěvek byl publikován v rubrice Ducati, Katalog motocyklů, Moto design. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>