Yamaha Star Eluder 2018

Yamaha jede dál, není tomu tak dávno, co ukázalo světu jeden model (Yamaha tourer XV1900) a už je tu s dalším. Žně pro milovníky jedné stopy s Yamahou pokračují – s modelem Star Eluder.

Tourery zřejmě Yamaze učarovaly, protože Star Eluder je také tourer. A je ho pořádně velký kus.

Stroj o rozměrech na délku 2489 mm, 1275 mm na výšku a 975 mm na šířku, s rozvorem kol 1717 mm, má sedlo ve výšce 700 mm a nádrž pojme až 25 litrů paliva, přičemž jeho spotřeba činí 6,9 litrů na 100 km jízdy. Je postaven na ocelovém rámu s hliníkovým podsedákem.

Monstrózní motku pohání vzduchem a olejem chlazený dvouválec se čtyřmi ventily, objemem 1854 ccm a pozoruhodným točivým momentem až 171 Nm. Motor je spřažen se šestistupňovou převodovkou a dvojka vyvažovacích hřídelí spolu s elektronickým vstřikováním nabízí dva jízdní režimy: cestovní a sportovní.

Stroj o hmotnosti 397 kilogramů dává tušit jak velký silák Star Eluder 2018 je. Proto má také motka kontrolu trakce a systém ABS pro řešení brzdné síly na přední a zadní brzdě. Nechybí ani tempomat a systém Smart Key. Příjemné je kompletní LED osvětlení a vyhřívané i když poněkud menší sedlo.

Není se co divit, že k takovému kolosu s téměř čtyřsetkilovou váhou byl dán do vínku i parkovací systém Sure Park, který je de facto zpátečkou, což jistě markantně usnadní manipulaci se strojem. To ale není vše, Sure Park je prima pomocníkem i při loudavém popojíždění vpřed, což ocení jezdci především v garáži, a hlavně při výjezdu z ní.

Z technologických vychytávek modelu Yamaha Star Eluder nelze nezmínit novou verzi infotainmentu se sedmi palcovým barevným displejem zasazeným do středu palubky. Displej ukáže vše – od času přes stav paliva až po nastavení elektroniky nebo teplotu.

Také má možnost nastavení hlasových příkazů a dotykového ovládání ovladače na řídítkách stroje. Možnost klasického propojení s Bluetoth, USB flashkou, mobilem a parádní stereo reproduktory jsou již třešničkou na mohutném dortu. Po stranách displeje jsou klasicky vyvedené budíky otáčkoměru a tachometru.

Nutno dodat, že Yamaha Star Eluder 2018 nemá určenu cenu pro evropské trhy, což naznačuje že se na nich buď vůbec neobjeví, anebo mnohem později než na amerických cestách, kam nyní míří. Cena základní verze činí něco přes 22 tisíc dolarů, cca v přepočtu na koruna asi 488 tisíc českých korun.

Zdroj foto: Yamaha

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Katalog motocyklů, Moto design, Yamaha se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>