Nový Triumph Street Triple RS

Novinka od Triumphu je jistě zajímavým kouskem pro mnohé milovníky jedné stopy. Svým pojetím, tedy konstrukcí, pohonem, technologiemi a vybavením je koncipován pro ty nejnáročnější jezdce.

Nový Triumph Street Triple RS o suché hmotnosti 166 kg, má na šířku 735 mm, na výšku 1 060 mm, rozvor činí 1410 mm a sedlo je umístěno ve výšce 825 mm.

Motka je postavena na páteřovém rámu z lehké slitiny. Stojí na pětipaprskových kolech z lehké slitiny, s předním ráfkem 17 x 3,5 a zadním ráfkem 17 x 5,5. Kola jsou obuta do pneumatik o rozměrech vepředu 120/70 ZR 17 a vzadu 180/55 ZR 17.

Motocykl nabízí díky pohonné jednotce vyšší výkon než verze R. Pohonem motky je kapalinou chlazený řadový tříválec DOHC o obsahu 765 ccm s maximálním výkonem 123PS (90kW) při 11 700 1/min. a maximálním kroutícím momentem 77Nm při 10 800 1/min.

Motor je spřažen se šestistupňovou převodovkou a sekundární převod je řešen řetězem s O – kroužkem s vícelamelovou spojkou v olejové lázni. Palivový systém tvoří vícebodové sekvenční vstřikování a 3-1-1 výfukový systém je vyveden v nerezi s karbonovými koncovkami. Nádrž motky pojme 17,4 litrů paliva.

Odpružení je řešeno vepředu teleskopickou a plně stavitelnou obrácenou vidlicí Showa Big piston s průměrem 41mm a zdvihem 115 mm. Vzadu je plně stavitelná centrální pružící jednotka Ohlins se zdvihem 131 mm.

O bezpečnost se starají čtyřpístkové radiální dvoukotoučové brzdy Brembo M50 o průměru 310 mm ve vyšší verzi vepředu, s radiální brzdovou pumpou a ABS.  Vzadu je to jednokotoučová a jednopístková Brembo s průměrem 220 mm a ABS.

Přístrojová deska nabízí jezdci barevný TFT display o pěti palcích se šesti režimy zobrazení a nastavením kontrastu, ukazatel doby jízdy, průměrné rychlosti a spotřeby paliva, okamžitou spotřebu paliva a dojezd i zobrazení okolní teploty.

Motka je vybavena rovněž

  • Quickshifterem
  • 5 jízdními módy a to Sport, Road, Rain, Rider a Track
  • krytem sedla pro spolujezdce
  • červenými logy RS
  • bezklíčovým zapalováním
  • část kapotáže je vyrobena z karbonu (blatník, kyt chladiče, koncovky výfuku)

Nový Triumph Street Triple RS je k mání za cenu cca 11 992 €, což v přepočtu činí nějakých necelých 300 tisíc, konkrétně 299 800 Kč.

Zdroj foto: Triumph

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Triumph se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>