Projekt Bottpower a jeho XR1R

Pod rukama inženýra Davida Sáncheze, který se zaobírá péčí o stroje v závodních týmech, spatřil světlo světa jeho ryze soukromý projekt Bottpower.

V něm již vznikly Bottpower XR1 a Bottpower XC1. A dnes se děje pokračování – a na světě je Bottpower XR1R. Je pokračovatelem XR1, doladěným na jízdu v závodu Pikes Peak.

Motka má kapotáž z lehoučkých karbon vláken, a to i s nádrží. Novinou je externí startér, když elektronika stroje nabízí jak variabilně nastavitelné parametry pro kontrolu trakce, tak pro palivo i závodní telemetrii.

Pohonem je stále stejná motorizace Buell XB12, který se závodím kitem a elektronikou  má 150 koňských sil.  Díky titanovému rámu, který je ale pro závody Pikes Peak sporný, je stroj velmi stabilní a lehký. Snad opravdu požadovaný poměr hmotnosti a výkonu bude nakonec skutečně 1:1.

Tahle úžasná motka bohužel zatím v prodeji není – a zřejmě jen tak brzy nebude. Je to testovací verze, která se bude dále vyvíjet a vylepšovat. Ovšem provopočáteční počin Davida Sáncheze ukazuje, že to bude stát opravdu za to – posuďte dle fotografií sami. Je zde slib tvůrce, že až svůj projekt doladí, pak teprve jej nabídne k prodeji příznivcům jízdy v jedné stopě. Těšíte se?

Zdroj foto: David Sánchez, Bottpower

Příspěvek byl publikován v rubrice Moto design, Technika, Zajímavosti se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>