Suzuki Hayabusa: Novinka na silnicích do dvou let?

Japonské impérium Suzuki vyrazilo do útoku a má v rukávu povícero novinek pro milovníky jedné stopy. Šeptanda hovoří až o číslovce okolo dvacítky a výše. Docela nářez po mnohém času mlčení bez nějakých převratných exemplářů. Mezi novinkami zaujala nová Hayabusa.

imaginace nové Suzuki Hayabusa

O vizáži tohoto modelu se ještě hodně mlží, a tak můžeme pouze uhadovat že bude jakýmsi pokračováním současného, vylepšeného a technicky vyladěného kousku. A protože se plánuje jeho prezentace nejdříve za dva roky, času k doladění má Suzuki dost. Malou nápovědou k designu by mohly být aktivity Suzuki na proběhlém Tokyo Motor Show, kde se prezentovali trochu extravagantně pojatou ukázkou konceptu  GSX.

Suzuki GSX 1300 R

Suzuki GSX 1300 R

Až za dva roky i kvůli emisní normě

S termínem uvedení nového modelu Suzuki Hayabusa souvisí i nové předpisy EU, platné od příštího roku s číslovkou 2017. Zde bude nutno, aby motocykly jdoucí na trh a prodávané na trhu EU splňovaly normu pro emise Euro 4. A Japonci na to reagují – vylepšují technologie svých jednostopých strojů. Pomoci k dodržení emisní normy má proměnlivé časování ventilů.

Dohady a domněnky

Otázky zůstávají i nad motorizací nového modelu. Zdali bude pokračováním původního, nebo nedostane nakonec zcela nový motor? A jako verzi? Protože k modelu Hayabusa zatím patřil vždy především čtyřválec, nemáme jasno a můžeme se jen dohadovat co v roce 2018 Suzuki v novince modelu Hayabusa ukáže. Nechme se překvapit.

Zdroj foto: Suzuki.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Moto design, Suzuki, Technika se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>