Motosalon je za dveřmi!

Jednička v oboru ve střední Evropě – Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení, už klepe nenávratně na dveře. Koná se již za necelé dva týdny.

Ve dnech  3.- 6.března 2016 se po roční pauze na brněnském výstavišti koná již v pořadí sedmý ročník Motosalonu. Ten je největší oborovou prezentací ve střední Evropě, a jako jediný je motocyklovým veletrhem s gescí Svazu dovozců automobilů (SDA) v motocyklové sekci a za podpory Sdružení automobilového průmyslu (AIA).

Dle dohody společnosti Veletrhy Brno, a.s. a motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů se od roku 2010 veletrh Motosalon střídavě koná v Brně a Praze. Jeho sedmý ročník tedy připadá na Brno. Veletrh předvede prezentace zastoupení významných značek, jež jsou k mání a dostupné na českém trhu. Spolu s nejaktuálnějšími novinkami nabídne každému návštěvníkovi v kostce a na jednom místě přehlídku všeho, co s motocyklem souvisí, a to včetně atraktivních doprovodných programů. Na co konkrétně se můžete těšit?

Jednička v oboru ve střední Evropě - Mezinárodní veletrh motocyklů.

Jednička v oboru ve střední Evropě – Mezinárodní veletrh motocyklů.

Padesátka s Hondou

Honda představí na padesát motocyklů, přičemž asi největším trhákem bude Honda CRF1000L Africa Twin, která vzbuzuje u motofandů velký zájem. Mimo jeho standardní verzi jsou tu ještě další dvě. Jedna s vypínatelným systémem ABS pro zadní kolo, a systémem nastavitelné kontroly trakce Honda (HSTC) s více režimy, druhá pak s dvouspojkovou převodovkou Honda DCT, která má nově režim pro jízdu v terénu, vypínatelný ABS pro zadní kolo a HSTC. A aby to bylo ještě zajímavější, budou k vidění ve všech barevných variantách, a se všemi doplňky a příslušenstvím.

Maloobjemová řada BMW

BMW Motorrad má v rukávu maloobjemovou řadu motocyklů. Je to počátek vstupu BMW do tohoto segmentu. Konkrétně  s modelem G310R, lehkým roadsterem pro město a také vhodným pro začínající bikery. BMW má v plánu maloobjemovou řadu v následujících letech rozšířit o další modely. V průběhu roku bude uveden na trh ještě model R nineT Scrambler.

Triumph má novou řadu motocyklů.

Triumph má novou řadu motocyklů.

Piagio a Kentoya 

Příznivci skútrů mohou skouknout nové skútry Piaggio Liberty 125 ABS a Medley 125 ABS. od společnosti A Spirit a.s., přičemž uvede také nové modely Moto Guzzi V9, Bobber a Roamer. Letos uvede Kentoya hned několik novinek. Jsou jimi model Hamster 125 4T, vycházející z modelu Hammer II. ovšem s originál Hamster přední partií. Další novinkou je model Maximus 125 4T, jež bude k mání během letošního června a to ve dvou barevných provedeních.

Triumph a jeho nová řada motocyklů

Triumph se na motosalonu prezentuje kompletní novou řadou motocyklů nad 800 ccm, jimiž je osm modelů Bonneville – Street Twin, Bonneville T120, Bonneville T120 Black, Thruxton 1200, Thruxton 1200 R, Bonneville Street Cup a další dva motocykly, které budou k mání v druhé polovině roku. Mimoto předvede Triumph letos nový Adventure Triumph Explorer 1200 v šesti variantách výbavy – tři varianty na litých kolech a tři na drátěných. A třetí novinkou je pak zcela předělaný Triumph Speed Triple a Tiger Sport.

Harley-Davidson má v pácu rovnou dvě horké novinky.

Harley-Davidson má v pácu rovnou dvě horké novinky.

Harley-Davidson a další

Jako každoročně, tak ani letošek nebude výjimkou a Motosalon nabídne širokou škálou zástupců každé z modelových řad. Nejen Harley-Davidson, ale i jiní plánují představit své novinky. Harley-Davidson má v pácu rovnou dvě horké novinky, a to přestavby modelu Sportster 883N Iron, s nimiž se dealeři z ČR účastní celoevropské soutěže pod názvem “Battle of the Kings” o titul nejlepšího dealerského stavitele Harley-Davidson.

Zdroj foto: Bvv.cz/motosalon

 

Příspěvek byl publikován v rubrice BMW, Honda, Katalog čtyřkolek, Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Triumph, Zajímavosti se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>