Trendy retro koncept: Honda CB300 TT Racer

Co se dá dělat, módní vlna zasáhla i motosvět. V něm momentálně dominují ve velké míře retro kousky. A tak ani Honda neodolala a jeden vyslala do světa ve formě konceptu CB300 TT Racer.

A kousek je to docela povedený (až na pár much), tudíž by bylo záhodno, aby se z pouhé předlohy (konceptu) změnil v pěkný model brouzdající silnice. V thajské koprodukci, která je dceřinkou japonské Hondy.

Jedním z důvodů, proč padla volba právě na thajskou pobočku Hondy je fakt, že se to tam hemží spíše maloobjemovkami. A tak se stavba konceptu dostala do těch správných rukou. Ovšem aby nedošlo k mýlce, tak patentován jej má Honda v Japonsku.

Koncept Hondy CB300 TT Racer je retro kouskem inspirovaným modelem CB300F. Bublá mu pod sedlem stejný jednoválcový motor. I trubkový rám je shodný. Ovšem zbytek je jiné kafe, nebo spíše kafíčko? A slabé, jelikož koncept postrádá dost zásadní věci, jako jsou blinkry a zrcátka. I když u konceptu lze nedostatky omluvit, již byly k vidění i méně “nastrojené” kousky.

Mimoto motka dostala atypické sedlo, jež je jaksi kraťoučké a otázkou je, zdali by spolu s neobvyklým a nějak nedovybaveným výfukem bez katalyzátoru vůbec získal stroj homologizaci a odpovídal daným normám, tudíž zdali by vůbec mohl vyrazit na cesty.

Možná ano, ale to až by se Honda rozhodla pro výrobu, a i pak s většími úpravami. To by možná šlo. Tomu, že to má firma v plánu, odpovídá skutečnost patentování stroje. Japonci tedy chtějí koncept využít a nechtějí se dočkat nějakých plagiátorských kousků jiných producentů, brázdících silnice před jejich výrobou tohoto jinak docela zajímavého retro kousku.

Co tedy z konceptu bude dále a co z něj v konečné fázi vůbec „vyleze“ do světa a na silnice, si musíme ještě chvilku počkat.

 

Zdroj foto: Honda

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Honda, Katalog motocyklů, Moto design, Nezařazené, Technika se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>