Triumph Rocket 3 TFC je tu!

Triumph Motorcycles se činí. Vzpomínáte na fenomenální Rocket TFC Concept? Tak je z něj sérový kousek, který míří do výroby! Zatím jen v limitce.

Originální motocyklová legenda Triumph Rocket pokračuje. Další jeho kapitoau příběhu začíná právě letos – v roce 2019, a to zcela novou „raketou“, která opět válcuje pravidla a nastavuje nové měřítko pro točivý moment, výkon, design a styl.

Jako britský stroj je Rocket 3 TFC navržen tak, aby nebyl nic menšího než dokonalý motocykl. Má exkluzivní a výkonný pohon, kterým je podélně uložený řadový tříválec o objemu 2500 ccm s výkonem 125 kW/170 k a nejvyšším točivým momentem 221 Nm. Je spřažen se šestistupňovou převodovou a pohání zadní kolo.

Rocket 3 TFC tak poskytuje nejvyšší točivý moment na světě, který je vůbec k mání. Stroj tudíž spektakulárně re-definuje svou vlastní třídu díky mohutnému výkonu, svalnatému cool designu, vyspělým technologiím s parádními funkcemi, vybavením i specifikací.

Motka je postavena v hliníkovém rámu, který je až o 15 % lehčí než jeho starší bráška Rocket III. Spolu s dalšími komponenty, jež využívají uhlíková vlákna se rám podílí na snížení celkové hmotnosti stroje o cca o 40 kg. Rocket 3 TFC je rovněž vybaven tlumiči Arrow na míru s koncovými kryty z uhlíkových vláken pro krásný hluboký zvuk stroje.

Rocket 3 TFC se vyznačuje impozantním postojem, který je umocněn karbonovou karoserií, čistými jakoby tekoucími liniemi, LED světlomety, TFT displejem přístrojového panelu, litými hliníkovými koly i volbou čtyř jízdních režimů. Bezpečnost jízdy stroje jistí nejmodernějšími značkové brzdy Brembo Stylema s plně nastavitelným odpružením Showa monoshock.

Impozantnímu elegánovi pomáhá celá řada asistenčních systémů, jež začíná sledováním tlaku v pneu a ABS, přes tempomat, až po asistenta rozjezdu a bezklíčové startování.

Triumph Rocket 3 TFC má prvotřídní povrchovou úpravu a krásné praktické detaily, včetně standardně nastavitelných výměnných dvojitých nebo samostatných sedadel. Model je k mání jen v limitované edici o 750 kusech a jeho cena činí 25 tisíc britských liber, což je v přepočtu na koruny nějakých 650 tisíc korun.

Videoupoutávka k modelu 

 

Zdroj: Triumph Motorcycles TFC

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Technika, Triumph se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>