Triumph Scrambler 1200 XE James Bond edition

Po vzoru chystané další bondovky – No Time to Die (v překladu Není čas na smrt, nebo chcete-li také Není čas zemřít) nachystala britská značka motocyklů Triumph Motorcycles Ltd. limitovanou edici oslavující Jamese Bonda a bondovky jako takové.

Co na tom, že díky koronaviru a s tím spojeným problémům se její premiéra plánovaná na duben 2020 odložila až na podzimní čas. Cool limitka je prostě tady ať se další bondovka promítá, či nikoli. Pocta dalšímu dílu bondovky, s úctyhodnou číslovkou dvacet je na světě. Vymyšlený filmový tajný agent by z ní měl jistě velikou radost.

Triumph Scrambler 1200 XE James Bond edition

Limitovaná edice se realizuje v omezeném počtu 250 kusů exkluzívní motky. Každý jeden kousek dostane vlastní a neopakovatelný štítek s výrobním číslem, k němuž přináleží ještě certifikát vlastnoručně podepsaný samotným generálním ředitelem Triumphu Nickem Blorem.

Mimo zmíněného certifikátu a výrobního štítku, bude motka oděna do stylové černé, mlhovky s černým krytem, světlomet s nerez mřížkou, při zapnutí spínací skřínky vás uvítá logo 007 na TFT displeji a celé to završí jedinečný zvuk dvou výfuků Arrow s karbon koncovými krytkami.

Stylové vychytávky

A to ještě není vše – i na výfucích je umístěn štítek s logem 007 a na precizně prošívaném sedle je na zadní straně vyšit typ edice – tedy Bond Edition. A nakonec je s tímto modelem spojen ještě jeden bonbónek – jeden kus Triumphu Scrambler 1200 XE James Bond edition s označením 007, který zůstane v rukou výrobce Triumph Motorcycles Ltd.

Triumph Scrambler 1200 XE James Bond edition se odvíjí od klasického modelu Triumph Scrambler, 1200 značí kubaturu a příznak XE duši dobrodruha s možností jízdy nejen na silnicích, ale i v terénu.

Srdce stroje

Pod sedlem jezdce se nachází srdce motky, kterým je kapalinou chlazený řadový dvouválec s kubaturou 1200 ccm a výkonem 90 koní při 7400 otáčkách za minutu, s maximálním točivým momentem 110 Nm při 3950 otáčkách za minutu.

Agilní stroj dostal do vínku ABS, kontrolu trakce a řídící jednotkou, která napomáhá jízdě vždy a všude. Pět jízdních režimů doplnil ještě režim Off – road na jízdu v terénu, při jehož nastavení motka vypne ABS i kontrolu trakce.

Je k mání za docela velký balík

Takže pokud chcete mít kousek dobrodruha i doma v garáži, je Triumph Scrambler 1200 XE James Bond edition tím pravým ořechovým. Je to originální kus v malé sérii, takže vás po silnicích ve světě bude brázdit s tímto kouskem jen opravdu pár šťastlivců. Ti musí však z kapsy vytáhnout více než 500 tisíc korun, protože jedna motka této edice vyjde na 18 tisíc britských liber, což dělá něco kolo 550 tisíc českých korun.

Bude jej Daniel Craig sedlat?

Představitel Jamese Bonda herec Daniel Craig se sice na této cool motce určitě projede, ale nadále v rámci ideje filmu zůstane nejvíce spojen se žihadlem Aston Martin, které jej neustále na jeho filmových dobrodružstvích doprovází.

Zdroj foto: Triumph

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Triumph se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>