Brixton 1200 bude k mání v roce 2021

Brixton 1200 byl koncept, který představil rakouský výrobce na proběhlé EICMA Show. Koncept naháče se nepokrytě inspiroval modelem Boneville od Triumphu. A aktuální zprávy ze světa Brixtonu zní, že koncept chystá na sériovou výrobu pro rok 2021.

Velká motka Brixton 1200 je řešena ve stylu nekapotovaných strojů typu naháč. Pod taktovkou KSP Group, Brixton tedy tvoří další kousek z pestré palety jejich motocyklů. KSP Group má na svědomí dokonce i znovuzrození Lamretty, italské značky jedinečných designových skútrů. Nyní se svojí dceřinkou tedy dává do vínku naháče hodně podobného Boneville Triumphu.

Skok o 700 kubatur

Brixton se orientoval vždy spíše na maloobjemové stroje, s objemem maximálně do 500 kubíků. A nyní takový skok až nad tisícovku ccm? Zřejmě platí, že v dnešním světě nic není nemožné a vše je realizovatelné.

Nepatřičně zajímavý

Brixton 1200 je koncipován tak trochu po vzoru čínských strojů jedné stopy, jelikož přední brzdy Brixtonu 1200, stejně jako jeho brzdné kotouče na tak silnou retro klasiku typu Boneville moc nesedí a vypadají  tak trochu mimo mísu. I když možná to je záměr a nový styl designu Brixtonu, kdo ví?

Nízká cena?

Pokud tedy Brixton koprodukuje s čínskými dodavateli jednotlivých komponentů, vypadá to, že do Boneville bude mít Brixton 1200 co se týče provedení a kvality dost daleko a odpovídat nebude ani moc daným stylem. Tomu bude naopak určitě odpovídat nižší cena, což zase může být pro mnohé fandy jedné stopy lákadlem.

Mnohým evokuje název Brixton anglické stroje, ač tato značka patří Rakušanům. Málokdo by proto předpokládal že se na stroji podílí právě Čína. Ale na detaily Brixtonu 1200 si musíme počkat do roku 2021, jelikož více se nám zjistit nepodařilo – ani upřesnění období roku 2021 kdy by měl Brixton přijít do světa a ani cena nejsou zatím známy.

Zdroj foto: Brixton

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>