Triumph Trident 2021

Triumph oprašuje název Trident v naháči střední třídy. Jeho koncept Triumph Trident by měl vládnout středí třídě motek (nejen Triumphu).

Triumph retušuje své mezery v oblasti středí třídy, a začal právě modelem Trident, s nímž opráší název Trident. Ten kdysi již byl na trh vyslán, ovšem díky převálcování Hondou CB750, která ve své době doslova spolkla mnoho nadějných modelů ve svůj prospěch na trhu s motkami tehdy pohořel.

Triumph Trident, jehož název znamená trojzubec by mě být čelním představitelem motocyklů střední třídy. Cílí na mírně pokročilé jezdce, kteří touží přejít na silnější stroj. Cena by měla být silně konkurenceschopná a celý model v rámci značky velmi Triumphovský tedy anglický, jako celá značka.

Něco na navnadění

Prezentovaný koncept Trident, jímž se značka pochlubila v londýnském muzeu designu, by měl mít zcela nový rám, konstruovaný modelu přímo na míru. Motka bude dle vyjádření Steve Sargenta, hlavní produktového ředitele společnosti Triumph větší a s ostřejšími rysy ne nepodobnými roadsteru. Očekává se svěží a neotřelý desing i styl stroje inspirovaný café racery.

Pohon v rámci A2

Srdcem stroje bude motor, založený na tříválci, ale vymazlený hodně nově. Jeho preference nám našeptávají jen něco málo, co vypustilo vedení Triumphu do světa – že bude ve skupině A2. Více jsme se nedozvěděli. Na navnadění zájmu to však stačí.

Stylový design

Triumh Trident by měl mít v rámci svého názvu stylové designové prvky – výřezy v nádrži, moderní tvar rámu, kulaté světlo vepředu a krátký a vysoký zadek. Výbava není jasná, i když se předpokládá standard dnešní doby, což je několik jízdních režimů, ABS, autopilot a další vychytávky.

A co cena?

Ani ta není puštěna ven. Dohady však znějí ve sféře částky okolo 7 000 liber a výše. To znamená v českých korunách něco málo přes 200 tisíc korun. Na úplné odhalení stroje, specifikace a cenu si musíme počkat na počátek roku 2021. Necháme se překvapit. Zdali příjemně či jinak, uvidíme.

Zdroj foto: Triumph

Autor: Pavla Košík Jelínková

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog motocyklů, Moto design, Nezařazené, Triumph, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>