WSM Superbike

Walt Siegel Motorccyles z New Hampshire v USA ukazuje, jak lze vyladit exkluzivní stroj. Severoamerická firma staví jedinečné stroje pro milovníky jedné stopy. Zatím posledním jejich počinem je motocykl s jednoduchým pojmenováním SBK.

WSM SBK je kousek, který stojí za povšimnutí. Stroj o hmotnosti 155 kilogramů stojí na kolech jež jsou buď karbonová BST s pneumatikami Metzeler nebo O.Z. Racing kola obutá do pneu Dunlop Q4.

Stroj je postaven v trubkovém rámu s vysokou tuhostí, a naopak nízkou hmotností. Rám je doplněn vysoce kvalitními komponenty, mezi nimiž najdete vidlici FGR WSB Öhlins vepředu a tlumič TTX Öhlins vzadu.

Design stroje umocňuje karbonová sportovní kapotáž, v protikladu se světly, jež mají překvapivě nádech designu cafe raceru. O bezpečnost jednostopé jízdy na WSM SBK se stará brzdový systém Brembo. K příjemné svěží jízdě napomáhá kvalitní elektronika s rychlořazením.

Duší stroje je jako vždy motor od Ducati, tady v tomto případě jde o pohon, jež vyšel z původního dvouválce Ducati 1098. Jeho objem činí 1099 ccm a původní výkon 118 kW/160k.

Model WSM Superbike je nabízen hned ve dvou verzích, jež se odlišují pohonem, respektive jeho chlazením – a to verze dvouválec chlazený kapalinou a dvouválec chlazený vzduchem.

WSM

Tým WSM využívá nejmodernější technologie v oblasti elektroniky, zavěšení a bezpečnosti. Každý motocykl WSM je ručně vyroben na zakázku v dílně v New Hampshire. Prvním produkčním modelem WSM byl vzduchem chlazený systém Leggero založený na Ducati, který využívá šasi a karoserie navržené společností Walt Siegl. V roce 2015 následoval model WSM Bol d’Or s 3-válcovým motorem MV Agustas. Třetí model WSM Adventure, je terénní enduro a poslední je WSM SBK ve dvou konfiguracích motoru.

Zdroj foto: WSM

Autor: Pavla Košík Jelínková

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Katalog motocyklů, Moto design, Technika se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>