Lazareth jde jednoznačně s dobou i přes ni

Francouzská společnost Lazareth je firma, která vyrábí jednostopé i dvoustopé krasavce již nějakou řádku let. A vždycky je to bonbónek a neobyčejná podívání (i poslouchaná).

Jejich majitel Ludovic Lazareth nepravidelně šokuje svět kreacemi jejich společnosti. Jejich automobily, čtyřkolky a motky se vymykají často rámci současných vizí, preferencí i představ o tom, jak by mělo auto, či motka vypadat, jezdit i znít. A nezůstává stranou ani v roce 2019, kdy přichází se zcela jedinečným počinem, který představí posledního ledna 2019.

Lazareth LMV 496

Je jasné, že nyní máme jen sporé informace, jinak by to nebylo překvapení. Něco ale přece jen ven prosáklo. Co tedy o exkluzívním chystaném kousku víme?

Má to být motocykl, který bude označen LMV 496. A má to být čtyřkolová motka, poháněná vidlicovým motorem, respektive čtyřmi proudovými motory. Ty dávají motce schopnost supermana – létání.

To už samo o sobě je senzace. Jaký je příběh čtyřkolky Lazareth: LMV 496? To nám prozradí snad jen dvě následující videa. V prvním můžete vidět vznik stroje a v druhém jeho jízdu.

Jak to celé vzniklo mrkněte zde

A jak Lazareth LMV 946 jezdí můžete sledovat tady 

Historie Lazareth

Již od roku 1998 nabízí společnost Lazareth se sídlem ve Francii své odborné znalosti pro návrh a výrobu zakázkových vozidel a motorek. Ve firmě se aktivně na práci podílí Ludovic Lazareth, zakladatel a majitel společnosti.

Ludovic Lazareth ve velmi raném věku zajímal a sestrojoval motky a auta se čtyřkolkami. V průběhu let se přesunul k prototypům a výrobě výjimečných vozidel. Absolvoval školu Espera Sbarro v roce 1992 a je považován za jeho žáka. Franco Sbarro je italsko-švýcarský automobilový designér. Po několika letech v prototypování v oddělení Aixam-Mega se rozhodl v roce 1998 k vytvoření společnosti Lazareth Motorsport a dát tak volný průchod své představivosti a tvořivosti.

V roce 2005 společnost získala status výrobce a začala vyrábět svá první vozidla pod značkou Lazareth. Od té doby vzniklo asi sto různých typů vozidel. Firma sestává z kanceláře a několika specializovaných řemeslníků modelářů, karosářů, designérů, elektrikářů a osob dalších profesí spojených s auto – moto sférou. Loni byl výrobce Lazareth oceněn státním štítem “Living Heritage Company”, který zastupuje ministr průmyslu a vyšší odborový institut.

Zdroj foto: Lazareth

Autor: Pavla Košík Jelínková

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Katalog motocyklů, Moto design, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>