Zbystřete: Je tu CRF450R pro rok 2018!

Rok 2017 bude ještě nějakou dobu pokračovat, ovšem ne tak pro Hondu. Tam již zbrojí na rok 2018 a to modelem CRF450R.

Společnost Honda Motor Europe tak nyní přichází s vymazleným kouskem. Její model CRF450R je nově vyladěný pro nadcházející rok 2018.

A hned při startu motky je novinka – model roku 2018 je standardně vybaven elektrickým startérem. Je to neocenitelná úspora času, úbytek na hmotnosti motky (až 600 gramů) díky absenci start páky a také bonusový bod komfortu. Startét je poháněn lithium-iontovou baterií.

Díky upravenému sání vzduchu se optimalizoval výkon (a zlepšil maximální výkon CRF450R o cca 10%). Díky optimalizovanému vstřikování paliva je posílen točivý moment motky.

Aktuální odpružení stroje vepředu a vzadu nabízí mnohem vyšší agilitu při ovládání chodu motky, přičemž změna je vidět i na geometrii podvozku, když je sníženo těžiště i díky nové závodní vidlici Showa, vybavené ocelovými pružinami.

Mimoto model CRF450R  pro rok 2018 dostal další parádičky v podobě titanové nádrže na palivo, funkční režimy pohonné jednotky a rovněž plovoucí přední brzdový kotouč o průměru 260 mm.

Model CRF450R patří k jednomu z neprodávanějších motokrosových modelů třídy 450, a obecně v motokrosovém sportu patří ke špičkám, po nichž je stále sháňka. Všechny zmíněné změny byly adaptovány do solidního základu CRF450R z roku 2017.

Přichází letos těsně po novince, jíž je závodní motokrosová verze CRF450RX.  A tak Honda chrlí do světa jeden lepší kousek za druhým, což nebývá u vývoje těchto jednostopých strojů až tak obvyklé.

Honda CRF450R modelový rok 2018 by mohla být k mání v průběhu letních měsíců, nejspíše již během července. Cena pro Česko a Evropu není zatím známa, bude se zřejmě odvíjet od ceny pro americký trh, která činí nějakých 9 tisíc amerických dolarů.

Zdroj foto: Honda

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Honda, Katalog motocyklů, Moto design, MotoSport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>