Kawasaki Ninja H2 R: nabušená motka pro fajšmekry

Tenhle motokousek od japonské Kawasaki Heavy Industries Motorcycle & Engine je originální, nezaměnitelný a plný dynamické síly. Také dosti drahý a designově neotřelý.

Kawasaki Ninja H32 zaujme již na první  (i druhý) pohled. Má totiž hodně odvážné až hi-tech provedení, pod nímž buší motce čtyřdobý, kapalinou chlazený řadový čtyřválec s kompresorem s elektrickým vstřikováním. Motor o objemu 998 cm3, s výkonem 210 k/154,5 kW při 11 000 1/min, s nejvyšším točivým momentem 133,5 Nm při 10 500 1/min, je spřažen s šestistupňovou převodovkou.

Přední odpružení tvoří 43 mm USD vidlice s nastavením, kompresí, odskokem, předpětím pružiny a zdvihem 120 mm. Vzadu je to centrální tlumič Uni-Trak s nastavením komprese, odskoku, předpětím pružiny a zdvihem 135 mm. Bezpečnost jízdy jistí vepředu 2x 330 mm brzdové kotouče se 4pístkovým třmenem a ABS, vzadu pak 1x 250 mm kotouč s 2pístkovým třmenem a ABS.

Motka s pohotovostní hmotností 238 kg a rozvorem 1455 mm, má sedlo ve výšce 825 mm a pojme do nádrže 17 litrů paliva. Hodně bohaté a velmi ostře řezané linie kapotáže vypadají tak trochu jako transformers a jen čekáte, co se z té černé mašiny vlastně vyklube.

Předek s nízkým plexi působí jako elegantní ET, ovládací prvky jsou pěkně schované a stylově vyvedené, a záď má motka oproti celkovému nabušenému prvnímu dojmu překvapivě štíhlou. Vzevřením svalnatý stroj díky své váze pěkně sedí na cestě a je příjemně agilní v zatáčkách. Cena modelu Kawasaki Ninja H2 R pro 2017 činí 799 900 Kč.

Zdroj foto: Kawasaki

Příspěvek byl publikován v rubrice Katalog čtyřkolek, Kawasaki, Moto design se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>